Fanoušci v neděli večer v nadsázce psali: Most porazil Spartu.

Počtvrté hrál Litvínov s tak výraznou marodkou a podruhé vyhrál. Po porážce s Vítkovicemi 1:2, vítězství ve Varech 3:2 a porážce v Plzni 2:4 porazil Spartu 3:2 a zase se o kousek přiblížil ke svému cíli, zajištění účasti v play off.

K tomu Mostu: vítězný gól vstřelil v zápase Martin Hanzl, který v Mostě odehrál i minulou sezónu a v základní části dal jen 8 branek a dvakrát nastoupil i v Bílině. Teď v extralize už jich má deset, je třetím nejlepším střelcem týmu a určitě jedním z českých hráčů, který od léta zaznamenal největší skok ve výkonnosti.

Ondřej Havlíček v Mostě hrál celou sezónu, v letošní extralize naskočil až v pátek a v neděli dal druhý gól Vervy.

Třetí (v zápase první) gól připojil František Gerhát, sváteční střelec, který se v sezóně trefil teprve podruhé (jeden gól mu byl před několika dny odebrán). Tenhle po Lukešově přihrávce slovenskému bojovníkovi už nikdo nevezme! V Mostě Gerhát nastoupil šestkrát.

Víc odehraných zápasů v tomto ročníku v Mostě ve WSM lize než v Litvínově v Tipsport extralize mají ze včerejší sestavy Vervy na kontě kromě Havlíčka také Kamil Černý, Martin Mical a Jan Dufek.

Mužstvo bojovalo na 120 procent, žádný puk pro něj nebyl ztracený. Hodně pomáhali diváci.

Hvězdou zápasu byl Michael Petrásek. Předčil svůj protějšek Tomáše Pöpperleho, který měl těžší roli v tom, že byl v menší permanenci. Nechytal špatně, ale jeho méně zkušenější kolega ho předčil a rozdíl mezi výkony brankářů v dnešním hokeji často rozhoduje o výsledku. Na Petráska šlo bezmála čtyřicet střel a zapsali mu 37 úspěšných zákroků.

"Sparta? Mohl bych říct tu frázi, že to je zápas jako každý jiný. Ale je to Sparta, takže to je vyhecovanější a jsem určitě rád, že jsme vyhráli," uvedl po zápase gólman.

Litvínov v utkání odskočil na 3:1, přesto Sparta 10 vteřin před koncem slavila vyrovnání! Předčasně, sudí gól neuznali a odpískali faul Vrány na Petráska.

Rozbor zápasu, který už dnes ráno přišel od příslušného orgánu na klub, k této situaci konstatuje: „Správně uložený menší trest (NBR) hostujícímu hráči za vyvolání kontaktu s domácím brankářem v brankovišti (domácí obránce v žádném případě nenatlačil hostujícího útočníka do brankáře) – rozhodčí Hradil.“

Mluvit o „play off“, když k jistotě účasti v něm schází mužstvu ještě tři tříbodové výhry, se nemá.
Na druhou stranu, mluvit stále o letním cíli „účast v desítce“, když na ni má tým 15 kol před koncem náskok 21 bodů, by dnes trochu zavánělo alibismem.

Na „šestku“ má Litvínov nyní náskok 9 bodů a momentálně je zajímavé sledovat jeho souboj o „čtyřku“. Na třetí Kometu ztrácí jediný bod, na pátou Spartu má náskok 6 bodů (Sparta má ale o dva zápasy méně). Na šestý Hradec je tu náskok 8 bodů, na sedmý Chomutov zmiňovaných 9.

Klíčové pro udržení skvělého postavení může být i rychlost vyprazdňování marodky. Není vyloučeno, že se v týdnu začnou připravovat s týmem obránci Pavelka i Kubát a útočník Robin Hanzl. Již delší čas trénují obránce Frolo a hlavně útočník Martynek, ale oba ještě nebyli zcela fit.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
V pátek se Verva vydá k televiznímu zápasu (17:20) na led obhájce titulu do Liberce.
V neděli přivítá (15:30) Pardubice a uzavře tak třetí čtvrtinu základní části.
Zatím v ní vybojovala 17 bodů.