Úterní zápas v Karlových Varech přinesl řadu pozitiv. Především odvrátil třetí porážku v řadě a tedy hrozbu první negativní série v sezóně.

Brankář Janus, tři nejproduktivnější obránci (Pavelka, Sorvik, Kubát), Frolo, několik útočníků (Martynek, Nejezchleb, Stříbrný, Šimeček a další) - s takovým oslabením není lehké vyhrát ani v zápase s posledním týmem pořadí.

Jak na Nový rok, tak po celý rok!

Zápas v Karlových Varech ukázal, že Energie je nebezpečná každému. Hrála s otevřeným hledím, dobře bruslila, bojovala za jakéhokoli stavu a až do konce. Ale dělala chyby, které Verva dokázala potrestat.

Zápas v Karlových Varech bolel víc než jiné. V minulé sezóně tam byl zraněn Viktor Hübl, letos nedohrál Robin Hanzl (zranění by podle prvních zpráv nemuselo být vážné). V obličeji či na hlavě byli (podle všeho neúmyslně) zasaženi Michal Trávníček, Kamil Černý (krvavé zranění) a Jiří Gula, přičemž až poslední prohřešek soupeře z těchto tří (šest vteřin před koncem) byl potrestán.

Robin Hanzl stačil ještě před svým odstoupením ze zápasu po zákroku ex-litvínovského Marka Baránka (nevypadal na první pohled hrozivě) přihrát bratrovi na veledůležitý úvodní gól.
Trenéři v utkání brzy stáhli hru na tři útočné formace (bez R. Hanzla, Dufka a Babintseva).

Tým dobyl už deváté tříbodové výhry venku! Loni za dvaapadesát kol nasbíral pouze tři.
Již od 13. kola se Litvínov drží na třetím nebo čtvrtém místě tabulky.

Konstantami jsou umístění dvou hráčů – Hübla a Lukeše – v první desítce produktivity soutěže (nyní na 7. a 9. místě) a Jaroslava Januse mezi nejlepšími gólmany (v úspěšnosti zásahů je nyní třetí).

Prvním předpokladem litvínovské výhry byl opět jistý výkon brankáře. (Při kterém vítězství není...). Nemocného Januse dobře zastoupil Petrásek.

Martin Hanzl se stal v krátké době platným hráčem týmu a aktuálně už je jeho třetím nejlepším střelcem. Ukazuje tak cestu dalším hráčům z Mostu. Každý voják může mít v tornistře maršálskou hůl…