Jasné je, že po první čtvrtině nabral tým nepříjemný deficit. V tabulce pravdy je: -8.
Druhá čtvrtina musí být lepší (tabulka pravdy zatím: 0).

Být poslední je těžké hlavně psychicky. A vyrovnávat se se sérií porážek ještě víc. Zejména, když se přidají i obvyklí spojenci krize: marodka, nešťastné góly, zranění, smůla.

V neděli tržné rány utrpěli kapitán Michal Trávníček a obránce Petr Kousalík, který zápas nedohrál. Chyběli Stříteský, Zeman, Chaloupka, Šlégr, Ručinský, Franěk.
Stejně musíte usilovat o výhru a o body. Odkládat se nic nedá.
A věřit, že vám ve vašem snažení pomohou vaši fanoušci. Kdo by také měl jiný!

Výhra - dnes už je jasné, že jakákoli - by moc pomohla. Teprve po ní se ukáže, jak na tom tým vlastně je.
Měla by dostat mužstvo alespoň do vyrovnané psychiky, i když ztrátu jedno vítězství samozřejmě nesmaže.
Každý úspěch však mívá bratříčky.

Jak vítězství přivolat? Proběhly změny v sestavě, doplnění kádru, pohovory.
Útok, nyní v papírově horší sestavě než letos, dal v minulém ročníku za první čtvrtinu 34 branek (počítáni jen útočníci). Letos jen 19.
Někdy vám nic nepřeje. Ale zlomit se to dá.

Jak se na současnou situaci divají žlutočerní fanoušci? Různě, jak jinak.
"Fanoušci" nadávají, vyjadřují zlobu. Za porážky chválu čekat nelze, kritika je na místě. Nadávky ale ne.
Nikdo neprohrává schválně, každý se snaží. Spílání nikomu nepomůže.

Na Fóru jsme našli i takovéto vzkazy. A hned nahoře, za sebou. (Podotýkáme, že jsme je navštívili hned v pondělí, krátce po poledni, kdy byly hlavy ještě horké a emoce nevychladlé. A že přetiskujeme v doslovném znění):

"Kluci mají týden, aby potrénovali a už konečně vymazali z hlavy, co se teď dělo... Jinýmu týmu nikdy nezačnu fandit, takže budu věřit, že se zvednout :) Obrana je mladá a hraje každý zápas pod tlakem. Když se začne vyhrávat, tak se zvednout i oni. CHEZA JEDEM A NA PROHRY UŽ SE...!!! :-v (gazi44)

"Pokud bych si mohl dovolit radit, tak bych už žádné změny nedělal, spíš dělat cokoliv pro to, aby se změnila poraženecká nálada mužstva, aby tam byla ta zdravá naštvanost a vyhecovat to klidně i nějakou bitkou. (doolitle)

V tom litvínovského fandu poznáváme. Už z historie.
Chodí na hokej obvykle dlouho, baví se o něm v rodině, v práci, ve škole, obvykle mu i rozumí. Umí být proto kritický, náročný.

Ale také se umí v pravou chvíli, když je to potřeba, semknout. Vyzvat k tomu i ostatní. A fandit, pomoci.
I proto Litvínov v minulosti krizi vždycky překonal a minimálně se zachránil. Nyní zbývá ještě mnoho zápasů na to, aby se situace vylepšila.

Pro HCVL je v základní části v sázce ještě 84 bodů. To je pořádný ranec.
Také na každém příznivci bude záležet, kolik z tohoto rance zůstane na litvínovském kontě.

Proti Pardubicím by se měli poprvé doma představit navrátilci Rosa a Jánský. Chtělo by to pořádné přivítání.
Ve Zlíně to pro Litvínov nebylo lehké nikdy, neděli nevyjímaje. Teď je další šance.

Každá série jednou končí a každý se dá porazit.
Tak v pátek!