Námluvy s litvínovským odchovancem probíhaly už loni v prosinci. Hráč nakonec pokračoval v Luganu. Nyní byl bez angažmá a v Litvínově s týmem už několik týdnů trénoval. Oblékne dres s číslem 32, poprvé by měl nastoupit už v neděli ve Zlíně.
"Potřebujeme zvýšit střeleckou produktivitu a Pavel by nám v tom měl pomoci," uvedl generální manažer klubu ing. Robert Kysela.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pavel Rosa (narozen 7. 6. 1977) debutoval v extralize v Litvínově v play off proti Vsetínu v jediném zápase na jaře v roce 1995. Poté působil celou kariéru v zahraničí, i proto je v Čechách poněkud méně známým i nedoceněným hráčem.

V roce 1995 odešel do zámoří. V quebecké juniorské lize předvedl výjimečné výkony, v 68 utkáních zaznamenal 152 bodů (63 + 89)!
Poté působil ve Frederictonu (AHL) a Long Beach (v tehdejší IHL).

V roce 1998 dostal šanci v NHL v týmu Los Angeles Kings. Měl parádní premiéru, v prvním zápase vstřelil dva góly. Sezónu uzavřel s bilancí 29 utkání, 4+12. V dalším ročníku už dostal příležitost jen ve třech utkáních a odešel proto do Finska. Prosadil se, stal se i  mistrem s Jokeritem (2002).
Prožil skvělý debut i v reprezentaci: vstřelil dva góly tehdejším mistrům světa Finům. Přesto na MS 2002 nominován nebyl.

Ani při druhé snaze prosadit se v NHL neměl štěstí a od kouče příliš šancí nedostal. Pokračoval v Rusku, znovu ve Finsku a ve Švýcarsku.
Dva a půl roku působil v týmu Fribourg-Gottéron (13 zápasů, 9 bodů).
Loni nakonec přešel do Lugana (9 utkání, 2+9).