Litvínov stále čeká na body

Letošní sezóna je velmi netradiční, velká spousta zápasů byla odložena. Sezóna navíc byla, podle vyhlášení vlády České republiky, přerušena od pondělí 12. října. Hokejisté se tak na ledě neukázali v zápasovém tempu dlouhé čtyři týdny.

Nyní se vše vrací alespoň trochu k normálnímu stavu a na Litvínov čeká velká výzva. Černožlutý celek totiž ještě v letošní sezóně nebodoval, na kontě má nicméně pouhopouhé tři zápasy. Chemici nestačili na Spartu, Mountfield a Třinec. Naopak Plzeň vstoupila do letošního ročníku úspěšně, na kontě má 15 bodů za 6 zápasů a patří jí momentálně první příčka v extraligové tabulce.  Naposledy plzeňští deklasovali brněnskou Kometu 7:3.

A-tým už trénoval na svém stadionu

Od 4. listopadu bylo týmu navíc povoleno trénovat na ZS Ivana Hlinky. Do tréninku se zapojil celý kádr, chyběl pouze Jan Myšák, který je součástí české reprezentace na Karjala Cupu ve Finsku. "Jsme rádi, že nás pustili na led. Nemusíme se teď někde honit po kopcích, můžeme trénovat na ledě a věnovat se tomu, co máme nejradši. Chceme se vrátit do extraligového tempa," hlásil po prvním tréninku v domácím prostředí čtyřiadvacetiletý obránce Jan Ščotka.

"Do teď to bylo o nějakém udržení a neztracení celé kondice. Dnešní trénink na ledě byl zaměřený na taktiku, co chceme hrát a jak se chceme herně prezentovat. Já jsem se osobně cítil dobře. Někdy i ta pauza od ledu pomůže a člověk si od toho odpočine. Myslím si, že i trénink vypadal solidně," dodal.

O výhledech do následujících zápasů mluvil také trenér Vladimír Országh

Před vynucenou přestávkou měl slovo také hlavní trenér Litvínova Vladimír Országh, který zmiňoval hlavně potřebná zlepšení: „Těch věcí je hodně. Začal bych osobní statečností, dohráváním soubojů nebo chozením před branku, kde to nejvíc bolí. V tom si myslím, že máme dost výrazné mezery. Někdy zkrátka musíme hrát účelnější hokej, ne na krásu,“ vypočítával.

„Momentálně nás tlačí bota hlavně na centru. Počítali jsme s tím, že nám alespoň na nějakou dobu pomůže Kristian Reichel, který v tréninku vypadal výborně. Dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ připomínal slovenský lodivod.

Vervu čeká nabitý program

Čtyřtýdenní pauza není nikdy příjemná. Litvínov však navzdory velmi malému času na týmovou přípravu čeká velmi náročný program - kromě sobotního zápasu s Plzní si Chemici v listopadu zahrají rovnou jedenáctkrát, což přibližně vychází na jeden zápas za dva dny. Kompletní upravený rozpis je možné naleznout na našem webu ZDE.

Teď je na plánu nicméně zápas s Plzní. Utkání se odehraje v sobotu 7. listopadu od 15:30, kvůli stávajícím nařízení vlády ČR na stadion nemohou být vpuštění diváci.