Verva má takto nepříznivou sérii na Zimním stadiónu Luďka Čajky. A právě k duelu se Zlínem zamíří v pátek po dopoledním rozbruslení.

Několik bodů ve Zlíně za tu dobu na konto HCVL ukáplo, za remízy v základní hrací době. Nicméně poslední výhra ve Zlíně (v poměru 2:1) je ze sezóny 2009/2010.

V dalším zápase v následujícím ročníku tam žlutočerní prohráli dvouciferně (2:10) a tím se rozjela série, která měla obdobu jen dříve ve Vítkovicích a v ještě dávnější minulosti v Košicích. Asi nebude náhodou, že šlo vždycky o hodně vzdálené soupeře.

Každá série ale jednou končí! Nadělí tým fanouškům tříbodový vánoční dárek?
Bylo by to cennější o fakt, že obě předchozí letošní utkání tým se Zlínem prohrál, doma 1:3 a venku předtím 2:3 gólem v poslední minutě.

Berani ve středu zvládli duel na ledě poslední Jihlavy (2:1). Vítězný gól zapsali už ve druhé třetině krátce po vyrovnání Dukly Šťastnému.

Aktuální zlínskou sestavu si nyní lze těžko představit bez obránce Freibergse a střelce Bukartse. První má na kontě dvakrát tolik bodů než druhý nejlepší zadák klubu v kanadském bodování (16 – 8), druhý je lídrem týmové produktivity. Nashromáždil 11 gólů a 16 asistencí.

Litvínov ve 31. kole podruhé za sebou doma neudržel slibně se rozvíjející zápas a vedení 2:0. Hradci nakonec podlehl 3:4, Olomouci 2:3 po nájezdech. Zápasy měly i další paralelu, inkasovaný vyrovnávací gól od soupeře v závěru utkání: v prvním případě v poslední minutě, ve druhém v 58. minutě.

Poslední litvínovská domácí výhra v 60 minutách má tak stále datum 19. listopadu. Pro zranění nenastoupil v minulém utkání Černý, po zápase s Olomoucí je otazník nad Jurčíkem.

Jedna pozitivní série pokračuje: obránce Jiří Hunkes bodoval asistencí na první Hüblův gól (padl po jeho střele) ve čtvrtém utkání za sebou. Naprázdno vyšel jen v prvním duelu za Litvínov v Plzni, gólových přihrávek nasbíral už osm.

Víc jich má ze zadáků jen Karel Kubát. Ten si vstřelenou brankou polepšil na pátou příčku kanadského bodování mezi extraligovými zadáky (5+10) a to v sedmi zápasech chyběl pro zranění.

Jak se na nejbližší utkání dívá jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Viktor Hübl?
"Doma jsme teď dva zápasy pokazili v posledních minutách, tak nezbývá, než to jet do Zlína zlomit a přivézt ty body zvenku. Jednou ta série skončit musí a teď by se to hodilo..."
---------------------------------------------------
V úterý na druhý svátek vánoční přivítá Litvínov Třinec. Připomínáme, že online prodej na tento zápas začne už v pátek cca v 9 hodin.

Nejtrestanější hráč Ondřej Veselý - 43 TM
Jméno ZPočet odchytaných zápasů Úsp.Procentuální úspěšnost zákroků G/ZPrůměr obdržených branek na zápas SOPočet vychytaných čistých kont

Poslední utkání

HC Dukla Jihlava - Aukro Berani Zlín1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 24. min Suchánek (Ulrych) - 9. Okál (Honejsek, Freibergs), 25. D. Šťastný (J. Ondráček). Rozhodčí: Pražák, Kika – Flégl, Polonyi. Vyloučení: 3:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 012. Střely na branku: 39:18. Zblokované střely: 10:9. Hity: 7:2. Vhazování: 40:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

HC VERVA Litvínov - HC Olomouc2:3 sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. Hübl (Lukeš, Hunkes), 16. Kubát – 21. Burian (Vlach), 58. Knotek (Laš, Vyrůbalík), nájezd Eberle Rozhodčí: Pešina a Svoboda Vyloučení: 4:3 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 26 – Konrád 16 Diváci: 4028