Jisté je jen jedno: náskok nezůstane stávající, čtyřbodový, protože remízy už česká nejvyšší soutěž řadu let nezná.

Všech „pět „P“ (a ještě nějaká navíc…). Takový byl titulek v klubovém zpravodaji Brejk po minulém domácím utkání se Spartou (6:3). Hrálo se 28. listopadu za asistence kamer ČT, netradičně od 17:40 hodin.

Připomeňme si ta P. Je to necelých 50 dnů, tak vám snad podrobnosti naskočí…
1. Přivítání Petružálka. „88“ se při jeho obnovené premiéře v litvínovském dresu bělaly v hledišti
2. Pračka Jiřího Šlégra. Chudák o dvě generace mladší a 21 kilo lehčí David Dvořáček
3. Power Play góly. Padly hned dva, oba ze stejné hole Viktora Hübla
4. Pět kanadských bodů. Díky nim prožil Viktor Hübl (2+3) báječný večer
5. Pavlova Přihrávka. Pavel Francouz přihrál na šestý gól a korunoval tak svůj skvělý výkon
6. Párty(Všechno) moderátora Karla Šípa na ČT hostila Martina Ručinského. Vysílala se v den utkání; Martin, nejstarší hráč na ledě, v něm patřil k nejlepším (v zápase 1+1)
7. Publikum. Stržené bojem vyprodukovalo velké závěrečné ovace

První zápas v říjnu v Praze byl pro Vervu také povedený. A jak, vyhrála Písaříkovou brankou 1:0.
Ale odveta to přebila. Nejen proto, že doma je doma.

Večerní, či spíše noční páteční pražská prodloužená (zápas začíná až v 18:30, skončit tedy může i okolo 21. hodiny) bude zajímavou sondou do současné formy dvou předních týmů Tipsport extraligy.

Litvínov se veze na vlně pěti výher v řadě. A stále má o co hrát.
Konkurence v týmu vzrůstá, tréninkové manko pomalu dohání Kamil Piroš i Zbyněk Sklenička.

Doplněno 16. 1.: Verva veze do Prahy i účastníka posledního MS do 20 let obránce Marka Baránka. Na Spartě nebude k dispozici ze zdravotních důvodů Petr Chaloupka, hrát bude Jiří Gula. Brankářskou dvojkou je Horák. K jiným změnám v sestavě by dojít nemělo.

Viktor Hübl zůstává na čele extraligové produktivity se 43 body a čtyřbodovým náskokem před hradeckým Mertlem. Martin Ručinský je pátý (36).
Pavel Francouz má na kontě nejvíc vychytaných výher (24) i nejvíc zásahů ze všech gólmanů (971). V jejich úspěšnosti je druhý za třineckým Hrubcem.
Filip Pavlík vyhrál extraligovou anketu Talent měsíce pro hráče ročníku narození 1992 a mladší, za měsíc prosinec.

Sparta z posledních čtyř zápasů doma tři vyhrála. Nestačila jen na nováčka z Olomouce, kterému podlehla 0:1 brankou v poslední minutě. Když ale spustí její ofenzívní mašina, stojí to za to. Jako venku, kde se před porážkou v Pardubicích blýskla dvěma vysokými výhrami: Kometu zhasla 8:2, Zlín 6:2!

Jen návštěva v Praze někdy zakolísá. Na poslední výhru s Vítkovicemi (4:2) se přišlo podívat jen 3248 diváků. Na miliónové hlavní město a jeho tradičního účastníka nejvyšší soutěže, pohybujícího se navíc v popředí tabulky, to je až nedůstojně málo. Jen na Slavii přišlo na Spartě přes deset tisíc lidí.

Bude v pátek víc litvínovské sebevědomí, proti Spartě umocněné dvěma výhrami v této sezóně, nebo pražská motivace konečně Vervu zdolat?
Naposledy se jí to povedlo 30. prosince 2013.

V neděli má před sebou Litvínov výzvu: poprvé v tomto ročníku obrat o body Pardubice!
Povede se to i proti novému trenérovi Východočechů Miloši Říhovi, kterému asistuje jeho syn?

HCVL témito dvěma zápasy uzavře své účinkování ve třetí čtvrtině TELH. Zatím v ní získal 19 bodů.