Litvínov konečně dal góly a vyhrál. To byla pro jeho fanoušky nejpodstatnější zpráva z nedělního večera, byť výkon měl k ideálnímu spíš dál než blíž. Obránce Karel Kubát byl za stavu 3:3 strůjcem rozhodujícího gólu v dramatické nájezdové prodloužené.

Elitní centr Viktor Hübl se vrátil po zranění do sestavy pomoci svému zpět do první desítky. Proti se postavil čtvrtý celek tabulky Pardubic, který chtěl odčinit poslední domácí porážku s Plzní, za kterou bral bod (3:4sn).

K Hüblovi postavili trenéři jeho standardního spoluhráče Vojtěcha Kubinčáka a Robina Hanzla.
Po delší době byla roztržena třetí formace Martinů, s Černým a Ručinským naskočil do hry Martin Hujsa.
Zbylé dva Martiny, Frolíka a Jenáčka, doplnil Trávníček. Ve čtvrté řadě se obnovilo mladé slovenské spojení Majdan - Gerhát, které doplnil Maxa, ale tato formace se na ledě objevila jen v úvodu.
Bojer po zranění už trénoval s náhradníky, mimo zůstávají Lukeš a Černošek. A také brankář Franěk, kterého nepustilo do hry zranění, takže marodka zůstala čtyřčlenná. Volkemu kryl záda junior Nechvátal.

Litvínov po čtyřech porážkách začal opatrně a nejistě. Volke si potěžkal kotouč už ve 26. vteřině po nepřesné defenzívní rozehrávce jeho spoluhráčů. První vážnější návštěva útočného pásma se jim zdařila až ve 4. minutě, kdy pohotově ale nepřesně vypálil Frolík, jenže to už bylo za stavu 0:1. Ve 125. vteřině se při dorážce prosadil Nahodil.

První vyloučení zápasu (Kubát), Litvínov přestál a v 7. minutě mohl vyrovnat, Kubinčák neproměnil tutovku. Pálil po Hanzlově přihrávce z voleje, ale byl hodně blízko a Růžička vyrazil.

V 9. minutě se zdál při pokusu o dorážku přílišný Jenáčkův důraz po akci Trávníčka a Litvínov musel znovu do čtyř. V závěru oslabení ujel Gerhát s Trávníčkem, Růžička se stihl přemístit. První přesilovku zajistil černým ve 12. minutě Buchtele a Ručinský měl gól na holi, odkrytou klec ale minul. Jen co byli hosté v pěti, po přečíslení tři na dva se podobně jako Ručinskému vedlo Kousalovi. Při vyloučení Radila neuspěl Kubinčák, který netrefil dobře kotouč, ani z další dorážky Kubát, který měl puk pro změnu přes ruku. V 17. minutě pálil vedle z dobré pozice Frolík a o minutu později se ze sóla z pravé strany netrefil ani Hübl.

V poslední minutě první třetiny přihrál ve středním pásmu Hujsa Černému, ten přebruslil protihráče a rovnovážný stav 2:2 tak změnil na 1:0. A ještě svůj nájezd zakončil přes faul a v signalizované výhodě ukázkovým bekhendovým blafákem! 1:1.

Druhou část začali hosté většinou své přesilovky, dobíhající z první třetiny (Jenáček). Kroutili kotouč před Volkem, domácí čtveřice se ale nakonec ubránily. Další, Frolíkovo provinění Verva rovněž ubránila, stejně jako ve 26. minutě, kdy byl vyloučen Hübl. Jen těch oslabení bylo moc, takže prvních osm minut druhé třetiny nemohli Krušnohorci předvést dopředu takřka nic.

Ale ve 28. minutě Litvínov v útočném pásmu přidal na důrazu, dvakrát šli jeho hráči do těla a rezultovala z toho Hüblova gólovka. Pálil sám před Růžičkou, ale ze stoje a gólman puk vytáhl mimo branku. Střelec byl však vzápětí faulován a při přesilovce Hujsa, tečí Brejčákovy střely, dokončil od modré čáry obrat skóre - 2:1

Srovnat mohl Starý po akci tři na dva, klec však minul. Hokej vyrostl, akce se střídaly na obou stranách, před Růžičku se z křídla přes obránce natlačil Ručinský a také Volke musel často zasahovat.

Ve 34. minutě si řekli z oči v oči Brejčák a Elkins, že si to rozdají jako chlap s chlapem. Výsledek byl – a opět už po pár vteřinách – stejný jako při Brejčákově minulé potyčce s libereckým Krstevem: vítězství slovenského zadáka. Oba kohouti vyfasovali 2+10 minut. Při hře čtyři na čtyři podrážel Kousalík a proklamované nejhorší hokejové oslabení trvalo plné dvě minuty. Volke tým třikrát podržel.

Ve 37. minutě sekal Volkeho Hovorka a když předtím šel ven Jenáček, musel taky. Hübl uvolnil Stříteského, ten si popojel od modré čáry a přízemní ranou trefil tyč!

Ve třetí minutě třetího dějství proskočil mezi Kubátem a Gulou Kousal a z nájezdu od modré čáry a vyrovnal. Při přesilovce mohl vrátit Vervě vedení Hanzl, ale byl před Růžičkou faulován Šagátem. Ústecký útočník dostal možnost repete z trestného střílení a Růžičku vymíchal, 3:2!

Pardubicím to chuť na bodový zisk nevzalo. Koukal po přečíslení dva na jednoho mohl srovnat, Volke byl spolehlivou poslední instancí. Drtinův trest? Domácí spíše kontrolovali hru, čas se posunul do čísel 55:00. Minutu na to ale srovnal Buchtele a čtyři minuty před koncem se začínalo znovu. V 58. minutě se ještě domácím naskytla šance rozhodnout při trestu Kočího, Jenáček pálil z voleje z pravého kruhu, Růžička kryl.

Nastavení nerozhodlo a po brance Kousala hned z prvního nájezdu se klíčovým stal ten poslední z prvních trojic, v němž Jenáček po dlouhé kličce z úhlu zavěsil a odvrátil mečbol. Následně rozhodla až šestá, celkově tedy devátá  série. Volkeho zákroky odvracely jeden pardubický mečbol za druhým, z domácích neproměnili Jenáček, Černý, Hujsa, Ručinský, znovu Jenáček. Až se rozjel obránce Kubát a Koutského, který v brance střídal Růžičku, prostřelil, 4:3!

Černožlutí konečně dobyli padesátibodovou hranici a v úterý přivítají Karlovy Vary!
Zase budou v sázce tři životadárné body, přijďte!

Viktor Lukeš: "Utkání jsme nezačali dobře, nedostali se do tlaku, jakoby se v nás ještě promítal páteční zápas. Nebyli jsme v tempu a pak dostali gól. Od té doby bych řekl, že jsme se zvedli a začali hrát líp. Dostali jsme se do šancí a kdyby jsme dali pět gólů, tak se nikdo nemohl divit. Bohužel se teď v koncovce trápíme. Vždy po naší chybě soupeř vyrovnal a tak jsme nakonec rádi za dva body, po té dlouhé sérii nájezdů."

Ladislav Lubina: "Utkání jsme začali slušně, dostali jsme se do vedení. Od desáté minuty první třetiny přidal soupeř na bruslení, na důrazu a zápas se vyrovnal. Dostali jsme v závěru třetiny gól, což mělo na náš výkon vliv. O našem neúspěchu v tomto utkání rozhodli špatně sehrané přesilovky, procentuálně to bylo špatné. Proto jsme si odvezli pouze bod."