Litvínov tím započne sérii několika přípravných mačů. První zápas sice odehrají na ledě Bílých Tygrů, ale následující utkání s Kladnem, které se koná 30. července, už odehraje Verva v domácím prostředí. V průběhu srpna změří černožlutí síly s dalšími českými týmy a také s klubem z KHL. Uprostřed posledního prázdninového měsíce sehrají partii s Vladivostokem.

Přijde zlepšení?

Chemici budou chtít zapomenout na uplynulou sezonu. Přitom po začátku ročníku nic nenasvědčovalo tomu, že svěřenci tehdejšího trenéra Milana Razýma budou hrát play out. Verva dokonce několik kol vedla celou ligu, poté přišel útlum. Litvínovští v posledních zápasech bojovali o předkolo vyřazovací části, leč jejich snaha přišla vniveč. Z tohoto výsledku se vyvodily důsledky a na trenérskou lavici se vrátil Jiří Šlégr. Všechno zlé je k něčemu dobré. V play out dostalo šanci několik juniorů či mladých talentů jako například Jan Myšák, který se stal nejproduktivnějším hráčem v play off „padlých“.

Fanoušci dychtivě očekávali, jak vedení zareaguje na nepovedenou sezonu. Černožlutí posilovali především v defenzivě, která byla v uplynulém ročníku nejvíce kritizována. Na sever Čech přišel slovenský obránce Adam Jánošík či ex-boleslavský bek Jiří Říha. Pikantní transfer přišel v osobě Davida Šticha, který přestoupil z potápějícího se Chomutova. Velkou „posilou“ je také návrat ofenzivního obránce Karla Kubáta, který se vrací z Admiralu Vladivostok. Nového parťáka dostal také Jaroslav Janus, ke kterému se v průběhu května připojil David Honzík, bývalý brankář Jihlavy či Sparty.

Staronová posila Karel Kubát

Po konci sezony nebude v týmu pokračovat Ladislav Romančík, jenž zamířil do rytířského Kladna. Fanoušci budou postrádat také Romana Graborenka, který se přesunul do Liberce. V brance neuvidíme ani Michaela Petráska, který v rámci hostování vyzkouší dres Přerova.

Stopku vystavilo SKA

Spartak, který si v sezoně 2014/15 musel od KHL kvůli finančním problémům na rok „odpočinout“, má za sebou dobrou sezonu. Po druhé za sebou postoupil do vyřazovacích bojů v silné Západní konferenci. Letos zamířil do play off ze sedmého místa, a tak na něj ve čtvrtfinále čekal silný Petrohrad. Tým z hlavního města vzdoroval, ale nakonec padl 4:2 na zápasy. Suma sumárum obsadil Spartak konečnou třináctou příčku v rámci celé KHL.

Podobně jako v Litvínově, tak i ve Spartaku se funkcionáři činili. Z Petrohradu zamířil do Moskvy švédský bek Patrik Hersley, jenž má za sebou už pět sezon v ruské lize. Defenzivu vyztuží také zkušený obránce Alexander Kutuzov. Posilovalo se také v předních řadách, dres Spartaku bude oblékat Denis Kokarev, Michail Junkov či mladý centr Ilja Arkalov.

Nová tvář Spartaku, Patrik Hersley

Nutno zmínit, že moskevský klub musel řešit odchod svého kapitána. Po několika letech opustil tým zkušenostmi ošlehaný Dmitrij Kalinin, jenž nově bude nastupovat za Traktor Čeljabinsk. Dres s medvědem bude oblékat také útočník Enver Lisin. Obranné řady opustí i Vladislav Provolnev a Michail Grigorjev. Všem přestupům není konec, a tak se může stát, že tým ještě někdo opustí či posílí. Aktuálně se řeší přestup kanadského obránce Bena Maxwella do švédského Örebra.

V týmu působí také bývalý hráč Litvínova Robin Hanzl. Ústecký rodák se chystá na druhou sezonu v dresu Spartaku. V uplynulém ročníku odehrál 62 zápasů, ve kterých zaznamenal 29 bodů. Jedním z brankářů je také Slovák Julius Hudáček, ten se v minulé sezoně představil v 45 zápasech, rovněž odchytal všechna střetnutí v play off.

Utkání začíná v sobotu od 17:00 v liberecké Home Credit aréně.

Vstupné je zdarma!