Narodil se 28. listopadu 1995 v Ostravě. Tam se také dostal poprvé k hokeji, jeho mládežnickým týmem se stala Poruba. V jejím dresu se objevil v sezóně 2009. Obránce odehrál v mládežnických kategoriích 26 zápasů, ve kterých nastřádal 8 bodů. V debutovém ročníku ale zaznamenal jedenáct mínusových bodů.

Námluvy s Vítkovicemi

Zlepšení nastalo o rok později, to už patřil ke stabilním členům porubského dorostu. Důkazem je 34 střetnutí, bodově si polepšil o jeden zářez. Výrazně se mu ale dařilo ve statistice +/-, kde mu svítila číslovka 29. Jeho umu si všimli v nedalekých Vítkovicích, které s Porubou úzce spolupracují. Sezonu 2011/12 rozložil Demel mezi reprezentaci, Vítkovice a právě Porubu.

Za mládežnický výběr odehrál tři zápasy, ale ani jednou se neprosadil. Podobně to probíhalo i ve Vítkovicích, kde se podílel pouze na dvou brankách. Zato v domácí Porubě to byla jiná káva. Demelovi se dařilo především v produktivitě. Za třicet jedna zápasů posbíral 21 bodů, což jsou na obránce velice dobrá numera.

Přesun do juniorky nastal v ročníku 2012/13, Demel v témže roce pomohl i dorostu v Porubě. Se spoluhráči vybojoval účast v play-off, kde se stal důležitým prvkem. Obránce odehrál sedm zápasů, ve kterých se pětkrát prosadil. Následně se na dva roky usadil ve Vítkovicích, statistiku ale neměl vůbec špatnou.

Na zkušenou do USA

Z hlediska bodového zisku se ukazatel zastavil na čísle čtrnáct. Velmi dobře mu vyšla také kolonka s plusy a mínusy, kde zaznamenal +21. V dalším ročníku dokonce přibylo na jeho dres „áčko“. Zároveň se jednalo o poslední rok, kdy se Demel dostal do reprezentačního výběru. Po sezoně 2014/15 začalo rozhodování, kam povedou jeho další kroky.

Mladý bek zvolil zámoří, usídlil se v týmu Bismarck Bobcats hrajícího NAHL. Demel odehrál 67 zápasů, ve kterých získal 40 bodů. Vedle hokeje samozřejmě komplexní obránce začal ve Spojených státech studovat, dostal se do týmu American International College, kde strávil 4 roky. V lize si připsal 110 startů, ve který posbíral 55 bodů. Na univerzitě získal také prestižní ocenění nejlepšího studenta v ročníků.
Na sklonku letošní sezony se Demel rozhodl pro návrat. Nejdříve se připravoval s Vítkovicemi, za které dokonce odehrál pět zápasů v Generali Česká Cupu. Hned v prvním utkání na sebe strhl pozornost, když vstřelil branku. Po přípravě ale nedospěl s Riderou k dohodě. Nakonec si plácl se severočeským Litvínovem.

Pro přesun hovořily i sympatie, které má k Vladimíru Országhovi. Demel si jasně uvědomuje, že jeho kariéra je v důležité fázi, pokud by se mu v Litvínově dařilo, může se do zámoří ještě vrátit. V rámci kontraktu má zařízené střídavé starty v mateřské Porubě. Doufejme, že obránce pomůže chemikům k tomu, aby se vrátili na vrchol.