A-tým 19.08.2021
Autor: Šimon Kadeřávek

POSILA: Denis Zeman, litvínovské řady rozšířil nadějný obránce

Klub v závěru loňské sezony informoval o zařízení střídavých startů pro několik hráčů, jedním z nich byl i Denis Zeman. Zvládl v černožlutém dresu sedmnáct klání. Je příslibem do budoucna, trenérský tým v něm vidí velký potenciál.

Poctivý obránce s potenciálem

S hokejem začínal v Chomutově, prošel prakticky všemi mládežnickými kategoriemi. Na beka neměla vůbec špatná čísla, vedle 11 kanadských bodů v sezoně 2015/16 zaznamenal pouhé dvě vyloučení. V juniorce se ukázal jako velmi platný, odehrál takřka všechny zápasy, týmu pomohl třemi góly a dvanácti asistencemi.

V sezoně 2018/19 si odbyl premiéru v dospělém hokeji. Debutoval v dresu ústeckého Slovanu, trenéry totiž zaujaly jeho výkony v juniorce. Tehdy osmnáctiletého beka čekal ještě jeden milník, v únorových dnech poprvé okusil Extraligu. Shodou okolností se jednalo o zápas s nedalekým rivalem z Litvínova. Zeman za Piráty zvládl deset zápasů a musel strávit sestup mateřského klubu do druhé ligy.

Další ročník hájil sice barvy Chomutova, mnohem více startů posbíral za Trhače z Kadaně. Odehrál pětatřicet zápasů, v nichž třináctkrát bodoval. Krátce vypomohl i Bílině. Po konci sezony hledal nové angažmá, protože Piráti měli finanční problémy. Usídlil se v Sokolově, kde nastřádal třináct bodů během třiadvaceti mačů.

V závěru sezony kolem něj kroužil Litvínov, který měl několik zraněných obránců. „Litvínov měl o Denise velký zájem, ale ten chtěl nejprve Baníku pomoci vybojovat účast v předkole play-off, a pak řešit přesun do Litvínova,“ vypověděl šéf Sokolova. Zeman nakonec dohrál sezonu za Vervu, v šestnácti zápasech zapsal dvě asistence.

„Je to mladý a poctivý hráč z regionu, který chce na sobě pracovat,“ komentoval jeho příchod Vladimír Országh.

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >