V neděli bude Litvínov hájit svůj náskok v odpoledním utkání v Karlových Varech.
Energie zatím slavila tříbodové vítězství jen ve 4. kole proti Olomouci.

Jak se jí dařilo v tomto týdnu?
V úterý vedla ve Vítkovicích 2:0, ale nakonec brala jen bod po porážce v samostatných nájezdech.
Naposledy v pátek Vary nestačily na Mladou Boleslav. Ztrácely už 0:4, snížily během dvou minut na 2:4, ale nakonec padly 2:5.

Hrály v sestavě: Honzík (28. Závorka) – Harant, Dujsík, Sičák, M. Rohan, Tomáš Dvořák, Benák, Weinhold – T. Rachůnek, Stloukal, Kindl – Mullane, Skuhravý, V. Tomeček – Kohout, Matuš, Gorčík – Harkabus, Gríger, Flek.
V úterý míří KV do Pardubic.

Západočeši a Severočeši se utkali dvakrát už před sezónou. Energie byla v přípravných zápasech pokaždé úspěšnější, zvítězila 4:1 doma a 3:2 v odvetě v Litvínově.

Žlutočerní se v pátek dočkali první tříbodové domácí výhry v sezóně, porazili Vítkovice 2:0. Rozdílovou byla branka po nádherné a překvapivé Lukešově přihrávce Hüblovi. Neméně povedený byl druhý gól, kdy Černý zúročil pěknou Martynkovu akci.

Na čtvrtý pokus to doma konečně vyšlo za tři body! Na celkově druhou tříbodovou výhru v soutěži čekal Litvínov šest zápasů. Povzbuzení...

Se dvěma dvoubodovými vítězstvími vytáhl tým svůj zisk na deset bodů a poskočil na osmé místo v tabulce.

V pátek se mužstvo dokázalo po nepovedené první třetině zvednout. Skvěle, asi nejvíc v sezóně, je podržel Jaroslav Janus. Ten si na oplátku pochvaloval pomoc obětavých spoluhráčů.

Tým nesrazila ani nevyužitá přesilovka pět na tři, ani celkově špatný vstup do zápasu, ani Nejezchlebem neproměněné trestné střílení.

„Do Varů pojedeme s hlavou vztyčenou a podat tam co nejlepší výkon. Brno jsme hodili za hlavu a proti Vítkovicím bylo vidět, že bojujeme a chceme vyhrát," uvedl nejmladší litvínovský hokejista Kristian Reichel.
--------------------------------------------------------------------------------------------------
V dalším kole v pátek míří Litvínov také ven, a znovu do západních Čech, na led Škody Plzeň (17:30).
V neděli 9. října přivítá doma Spartu Praha (17:30).