Z kabiny mladšího dorostu odešli do staršího dorostu dva velcí tahouni a to Kristian Reichel a Martin Havelka. Právě tito dva byly hlavními oporami týmu, když za 30 zápasů do kterých nastoupily, nastřílely dohromady jednadvacet gólů a přidali šestadvacet asistencí. „Hodně nám chybí, především v tlaku do brány a oba mají výbornou střelu, což nám také schází. Naopak máme další vynikající hráče, jako jsou například Filip Helt, Honza Bečvář a Martin Kučera,“ říká mladý útočník.

Pavel Kordule se do Litvínova odstěhoval pro to, aby se hokejově zdokonaloval. S hokejem začínal v Teplicích, poté se přestěhoval do Ústí nad Labem, kde ještě loni hrával za starší žáky. „Ano hodně jsem se naučil v obou klubech. V Litvínově to už je, ale o ničem jiném. Od tempa hry až po náročnost tréninku,“ říká litvínovský mladíček.

Stal se tedy nováčkem kabiny. Během letní přípravy se zdárně popral v rozdílné náročnosti tréninků a stal se jedním z hráčů Litvínova.  Kluci ho jako nováčka v kabině přijali velice vřele, jak sám říká. “ Já jsem sem přišel, když se začínalo trénovat na ledě, ale i tak ta změna tréninkového tempa byla dosti náročná. Kluci mě přijali líp, než jsem čekal, za to bych jim chtěl poděkovat, “ říká nováček litvínovské kabiny.

Mladý útočník se v novém prostředí adaptoval velice dobře. Za 20 zápasu v mladším dorostu dokázal nastřílet pět gólu a pět asistencí. „ Hodně mi pomáhá, že jsem v mladším dorostu braný jako „mladej“. Díky tomu na mě není vyvíjen žádný tlak a to mi pomáhá.  Myslím, že trenéři se mnou, jako tahounem počítají až na příští rok. Pro můj osobní rozvoj musím především vyrůst a zesílit,“ podotýká mladý forvard.

Mladší dorostenci jsou po čtyřiadvaceti kolech na 5. místě se sedmatřiceti body. Nový model extraligy mladšího dorostu vypadá tak, že první čtyři v každé skupině (sever, západ, východ) si mezi sebou zahrají první se čtvrtým a druhý se třetím o postup na Mistrovství České republiky. Pokud budou chtít litvínovští mladíci zabojovat o Mistrovství ČR, musí se dostat před čtvrté Letňany, ti mají o tři body více než litvínovští. „Určitě to bude velmi náročné, o to těžší to bude, když do staršího dorostu odešli dva hlavní tahouni Kristian Reichel a Martin Havelka. Ale na toto se nebudeme vymlouvat a budeme bojovat až do konce,“ říká na závěr.