První Podkrušnohorské derby mezi Energií a Litvínovem začali lépe domácí, kteří do 35. minuty drželi dvoubrankové vedení. V čase 34:34 proměnil litvínovský kapitán Marek Slavík trestné střílení a zahájil tak velký obrat svého týmu. Chemici vstřelili dalších pět gólů a po zásluze tak vezou na sever první 3 body do tabulky!

HC ENERGIE KARLOVY VARY - HC LITVÍNOV 2:6 (1:0, 1:3, 0:3)

Branky a nahrávky: 17. Černý (Remeš), 23. Remeš - 34. Slavík (TS), 35. Dej (Adámek), 40. Adámek (Dej), 48. Slavík, 59. Kadár, 60. Vopat (Slavík)

Rozhodčí: Kadeřábek - Mráz, Hanák  Vyloučení: 3:6  Využití: 0:0  V oslabení: 0:0  Zásahy: Klika 22  Průběh utkání: 2:0, 2:6

Sestava: Klika (Bubeník) - Gebhard, Kadár - Hocelík, Hynek - Minařík, Vavro - Vopat, Slavík, Skuhrovec - Kočárek, Dej, Adámek - Pokorný, Matas, Buberl

17.9. rozehráli svoji soutěž naši osmáci venkovním utkáním na ledě Karlových Varů. Do první dvacetiminutovky vstoupili chemici velice aktivně, ale nepodařilo se jim překonat skvěle chytajícího Kubáta. Postupně se hra vyrovnala a šance se střídaly na obou stranách. Souvislejšímu tlaku hostů, ale bránila častá vyloučení. V 10. minutě hráli domácí 36 vteřin přesilovou hru 5 proti 3, ale fantastický Lukáš Klika nedovolil Energetikům skórovat. V 17. minutě se poprvé Energie gólově prosadila, když po úniku se sám před brankáře dostal David Černý a prudkou střelou prostřelil hostujícího gólmana - 1:0. Poté byla hra vyrovnaná, oba týmy měly šance, ale přesto se už do konce první třetiny skóre nezměnilo.

Druhou třetinu začali lépe domácí. Dvě minuty po začátku si najel před bránu domácí Alexander Remeš a daroval tak svému týmu vedení 2:0. Šance se střídaly na obou stranách, ani jedna však nebyla tak vážná, že by vedla k bezprostřednímu ohrožení branky. Ve 35. minutě byl při samostatném úniku podražen litvínovský kapitán Marek Slavík a proti domácím bylo nařízeno trestné střílení, které výše jmenovaný proměnil - 2:1. Za 32 vteřin bylo vyrovnáno. Daniel Dej po nahrávce Martina Adámka nedal domácímu gólmanovi šanci - 2:2. V čase 39:18 našel Daniel Dej Martina Adámka, který krásnou střelou vymetl pavučinky Kubátovi svatyně - 2:3!

Třetí třetina byla stejně jako celý zápas velmi zajímavá, hráči Energie se snažili vyrovnat a tlačili se do útoku, toho naopak využívali hosté k rychlým protiútokům. Na začátku třetiny byla hra vyrovnaná, během přesilových her se zrodilo pár šancí, ale žádná branka. Ve 48. minutě se po závaru před domácí brankou dostal k puku Marek Slavík a poslal svůj tým do dvoubrankového vedení - 2:4. Na konci třetiny odvolali domácí gólmana a hráli power play. Při pokusu o vyhození z vlastní třetiny poslal puk do opuštěné klece Jakub Kadár - 2:5. Poslední gól utkání vstřelil Jan Vopat po krásné přihrávce před odkrytou klec od kapitána Marka Slavíka - 2:6.