Obránce Matěj Stříteský po více než třech sezónách v Mladé Boleslavi zamířil nedávno do Dukly Jihlava a v neděli by tedy mohl vyjet na jemu důvěrně známý litvínovský led. V novém angažmá je vidět, ve dvou zápasech zaznamenal už tři asistence.

Tým, který dlouhodobě koučuje Petr Vlk, porazil Litvínov 6. října o tři góly. Do jihlavské sítě se tehdy trefil pouze Richard Nejezchleb.

Dukla po středečním úspěchu ve Vítkovicích (4:3) v pátek podlehla první Plzni (1:2). Dvougólový náskok soupeře snížil až v předposlední minutě Seman, se šesti góly nejlepší střelec týmu.

Litvínov tak přeskočil Jihlavu v tabulce o dva body, v neděli odpoledne půjde pod Krušnými horami o souboj posledních. Čeká těžký, houževnatý protivník!

Zajímavost: třináctá Verva ztrácí na osmé místo v tabulce pouhé dva body!
Žlutočerní mohou poslední příčce po dalším zápase odskočit na pět bodů a posunout se výš, nebo také znovu spadnout na chvost - i to zvyšuje význam měření sil ve 23. kole.

V brance Jihlavy plní roli jedničky Jakub Škarek, Nor Lars Volden odchytal zápasů méně.

Daniel Sørvik má v týmu nedělního protivníka ještě dalšího krajana, útočníka Bryhnisveena. Jinou než českou vlaječku mají u jména také Švéd se jmeném (trochu netypickým severským) Erik de la Rose a Bělorus Anatolij Protasenja.

Petr Jaroš z realizačního týmu Dukly (mimochodem, s osmi lidmi včetně trenérů asi nejužšího v soutěži) působí jako kouč gólmanů i u národního týmu.

Verva po přestávce nastartovala snahu po zlepšení postavení dvěma výhrami. S Jihlavou se před touto sezónou neutkala v extralize dlouhých 12 let, ale loni na jaře změřily oba celky síly v baráži. S bilancí: 4 zápasy, 3 - 0 - 1 - 0.

Komu se lépe povede v neděli?