Derby nemá favorita.
Není lehké porazit někoho čtyřikrát za sebou.
Chomutov hraje v poslední době těsné výsledky, s výjimkou debaklu 0:9 na Spartě. V neděli podlehl Kometě jen 1:2. A docela smolně, za stavu 0:0 nastřelil dvakrát tyč. Rozhodující branku dostal po chybě Bartečka.

Takové lze zvednout varovné prsty k papírovým prognózám zápasu 43. kola TELH na Zimním stadiónu Ivana Hlinky.
Ty říkají: Litvínov je favoritem úterního duelu. V tabulce získal o 37 bodů víc. Dvakrát v tomto ročníku dobyl Chomutov a uspěl i doma.
Ale derby, zejména regionální, bývají ošidná a nelze nic podcenit.

V Chomutově 22. září vedl Litvínov brankami Lukeše a Piroše 2:1 ještě před závěrem. O tři body přišel brankou Hrušky při power play pouhých 17 vteřin před koncem. Ale uspěl v samostatných nájezdech, rozhodl Lukeš (3:2sn).

V listopadové odvetě doma vyhrál Litvínov také (2:1). Hosté na góly Martynka a Jánského odpověděli až 8 vteřin před koncem Mrázkem.

Třetí duel v Chomutově v prosinci a jeho předzápasové hecování okořenil litvínovský odchovanec Vojtěch Kubinčák: "Když vyhrajeme, oběhnu litvínovské náměstí v kostýmu chomutovského maskota."
Nepomohlo to. Hned v 1. minutě otevřel skóre Hübl. Druhý gól, který rozčílil brankáře Růžičku, vstřelil Trávníček, další dva přidal Černý (4:0).

Na body tedy celkově zatím 8:1 pro žlutočerné.

Ti byli po první čtvrtině v tabulce poslední s 10 body, zatímco Chomutov jich získal 14. Pak nastal velký zvrat.
Litvínov začal tabulkou stoupat a soupeři se rychle vzdálil. Tomu se naopak na poslední příčce začali ostatní týmy vzdalovat a je již prakticky jistým účastníkem play out (nadstavby), potažmo baráže.

Aktualizováno: HCVL se v Liberci vrátil do sestavy poslední zraněný centr, Robin Hanzl.
Otazník nad obráncem Jiřím Šlégrem, který duel pod Ještědem vynechal, je vyřešen - měl by proti Pirátům hrát.
Zraněn je Zeman, na marodku přibyl nemocný Chaloupka.

Piráti přišli na pět zápasů o Malce za zákrok na brněnského Žižku. V bodování kraluje David Hruška, autor už 15 branek.
Utkání s Chomutovem budou provázet zvýšená bezpečnostní opatření.
Pořádající klub upozorňuje na důsledné dodržování Návštěvního řádu, zejména zákazů výtržnictví a používání jakékoli pyrotechniky!
Hlediště je monitorováno a proti zjištěným viníkům bude postupováno se vší rozhodností a všemi možnými prostředky.
Kromě dalších postihů budou viníci muset samozřejmě také uhradit jakoukoli vzniklou škodu.
------------------------------------------------------------------------------------
O první přestávce po úpravě ledu a předání ceny vylosovanému permanentkáři proběhne na ledě již podruhé v této sezóně divácká soutěž partnera utkání KŠV Group o 555 Kč! Spočívá v házení na cíl.

Tradiční soutěž f. Bauer a Chio Bohemia proběhne jako vždy o 2. přestávce.