Litvínovští dorostenci, kterým se v posledních zápasech nedařilo, potřebují proti Plzni urvat důležité body do tabulky druhé části sezony. Pohled do statistik posledních 5 utkání není příjemný. Skóre 7:17 a jen jedna výhra nejsou dobrou vizitkou Tvrzníkových svěřenců. Týmu chybí jeden z nejvíce bodujících hráčů Marek Slavík a jeho nepřítomnost je nejspíše dost znát. V tabulce se drží na 4. místě s náskokem pěti bodů právě na Plzeň, která se drží na 6. příčce s jedním zápasem k dobru.

Plzni se v posledních pěti kláních dařilo jen o trochu lépe. Nejdříve vyhrála zápas v Praze proti domácí Slavii. Poté přišly 3 prohry v řadě, kdy nezvládla zápas s Litvínovem, Kladnem a také Hradcem Králové, ale v posledním zápase Západočeši rozstříleli opět Slavii, tentokrát 6:3.

Vzájemné zápasy v této sezoně vypadají lépe pro tým z Krušných hor. Litvínov si odvezl 8 z 12 možných bodů. V prvním utkání Plzeň zvítězila 2:0, ve druhém utkání už měl navrch Litvínov, když získal 2 body za výhru 6:5 v prodloužení. Zápas číslo 3 i 4 si Litvínov také pohlídal, když nejprve doma přestřílel soupeře 5:1 a vyloupil i Plzeň, kde vyhrál 3:0.

David Čermák je s úspěšností 91,89% nejlepším brankářem Litvínova a zároveň i jednička v jeho brankovišti. Produktivitě obránců kraluje Lukáš Hocelík (4+14). Mezi útočníky a zároveň i v celém týmu pak Dominik Brouček (26+26). Zraněný Marek Slavík (24+26) se mu s rozdílem pouhých dvou branek lepí na paty a v menší bodové ztrátě je dohání Marek Krocker (16+23).

David Bočan (89,23%) zas okupuje plzeňské brankoviště. Nejproduktivnějším obráncem je David Jiříček (9+15). Petr Hauser (12+18) si drží těsný náskok nad  Dominikem Soukupem (9+18) a Matějem Korčákem (14+12), kteří mají i sami mezi sebou minimální rozdíl.