Kapitán Výborný přiveze v pátek pod Krušné hory družinu Mladé Boleslavi, aby změřila síly s týmem Martina Ručinského. Matematika je jasná, zápas změní současný tříbodový odstup ve prospěch Litvínova - až na šest bodů nebo jej může vymazat.

6 - 4 - 2 - 0. Takové jsou čtyři varianty rozdílu mezi HCVL a BKMB, který nastane v pátek večer.
V Boleslavi Litvínov poslední zápas ztratil (3:4), ačkoli vedl 2:1 a 3:2. V sezóně porazil soupeře zatím dvakrát, třikrát prohrál.

Ptát se na důležitost utkání sousedů v tabulce je zbytečné. "Jsou dvě možnosti, můžeme si pozici vylepšit, nebo hodně zkomplikovat," říká trenér Vladimír Jeřábek. Otazník jen nad obráncem Radimem Skuhrovcem, pochroumaným z posledního utkání. "Šanci dostane junior Havelka a není vyloučeno, že vypomůže i Zbyněk Sklenička z Ústí," přibližuje kouč.

"Co jsme hráčům v týdnu nejvíc zdůrazňovali? Pořád se dopouštíme obranných chyb, tím nemyslím jen v obraně, ale už třeba ve středním pásmu, po kterých inkasujeme góly. Moc kombinujeme a málo střílíme, nejsme důrazní před gólmanem, nechodíme do dorážek. Tak dneska padá nejvíc gólů, stačí se podívat na utkání play off. Prostě pálit co nejvíc na bránu a tlačit se za tím, jak při hře pět na pět, tak obzvlášť v přesilovkách."

V posledním zápase tým stavěl na brankáři, Martin Volke předvedl proti Slavii spolehlivý výkon a vychytal "nulu". "Martinovi přejeme, aby na ten výkon navázal, je to přání všech."

Dá se ještě využít vaše znalost týmu Mladé Boleslavi, kde jste před pár měsíci působil? "Už jsme s nimi jednou hráli, ale k tomu zápasu bych se nerad vracel. Mají teď jiný tým, než když jsem tam trénoval já, přišli na to, že jej musí obměnit a doplnit."

Co bude rozhodovat, brankáři, kdo vstřelí první gól, herní disciplína...? "Ano, v podstatě všechno, nedělat zbytečné fauly. Zkrátka podřídit se tomu utkání se vším všudy, co k hokejovému zápasu patří. Je to náš nejbližší soupeř v tabulce a každý bod, co s ním uhrajeme, je hrozně důležitý," uzavírá trenér Jeřábek.

Návštěvníci zápasu (věříme, že fanoušci v nich budou převládat) se opět vejdou do sta korun s lístkem i s tradiční klobásou, vstupné je o víc než polovinu zlevněné oproti základní části (60 a 40 korun).
Všichni permanentkáři mají vstup zdarma.