branky: 10. Patera, 17. Bicek, 18. Valský – 9. Vopat, 46. V. Hubl, 54. Jareš, 58. Kracík, 60. Kubinčák

Výhrou 5:3 na Kladně v posledním kole základní části si Benzina Litvínov ač v kombinované sestavě zajistila osmé místo a jejím soupeřem v předkole ČP Play off bude devátá Plzeň. Ještě ve 45. minutě přitom Kladno vedlo 3:1.

Sledovali jsme zápasy, které určily litvínovského soupeře v předkole ČP Play off TELH.
Plz - Zlí 1:0, Kva - Spa 1:2. Nakonec tedy vypadají dvojice předkola takto: 7. Sla - 10. Kva, 8. Lit - 9. Plz.

Litvínovští trenéři dali v posledním utkání základní části v brance příležitost Jaroslavu Hüblovi, náhradníkem byl Miroslav Brzobohatý. Pro nemoc nemohl nastoupit Martin Jenáček a pro zranění Peter Jánský a Michal Trávníček. K utkání odjelo osm obránců včetně Martinky a mezi dvanáct útočníků se vešli i Rindoš a Maxa.

Už v 69. vteřině zápasu zahřál trestnou lavici Matěj Stříteský. Litvínov se ubránil a sám měl početní výhodu po provinění Nedvěda ze 7. minuty. A v závěru přesilovky udeřil.
Opakovanou střelu Richarda Jareše, který tak navázal na své úspěšné páteční vystoupení, usměrnil Roman Vopat a otevřel skóre. Druhou asistenci na gól a premiérový litvínovský bod v sezóně zaznamenal Martin Heinisch.

V 10. minutě srovnal z dorážky stav opět kapitán, tentokrát ten kladenský - Patera. Domácí obrat dokonal v 17. minutě Bicek, když u branky znovu asistoval olympijský vítěz z Nagana a centr první řady Vagnerplastu. 43 vteřin na to Valský zvýšil na 3:1.
Minutu na to se verdikt sudích Hradila a Husičky nelíbil kladenskému Piskáčkovi a k menšímu trestu dostal ještě osobní „panenku“. Přesilovka hostů se přelila do druhé třetiny.

V ní pykal Martinka, ale Benzina v oslabení soupeře příliš často k ohrožení své branky nepustila. V polovině zápasu musel ven Patera, ale nedlouho po něm Lukeš. Vylidněnější led změnu skóre nepřinesl.
Dlouhé minuty se skóre neměnilo ani na Kladně, ani v Plzni či v Karlových Varech, jako by byly všechny týmy smířeny či spokojeny se svými budoucími soupeři, případně o vývoji dalších zápasů nevěděly či osudu nechávaly volný průběh.

Pak si Radim Skuhrovec připomněl kladenskou trestnou lavici, známou zná ze svého dřívějšího působení. Odseděl na ní plné dvě minuty a Litvínov tak mohl pomýšlet na zdramatizování zápasu. Pomohlo mu špatné domácí střídání, ale přesilovka zůstala nevyužita, gólman Falter se činil. Poslední vteřiny druhého dějství odehrálo ve výhodě Kladno po Gulově provinění a devět vteřin před vypršením tohoto dějství navíc inkasoval trest V. Hübl.

81 vteřin oslabení tři na pět Litvínov přečkal. Na domácích bylo vidět, že ani přes dvoubrankové vedení rozhodně v pohodě nejsou.
Po brance Sparty v K. Varech na 2:1 se Litvínovu přiblížila definitiva Plzně jako soupeře.
Vzápětí Viktor Hübl snížil na 3:2, asistoval Kubinčák a v tuto chvíli začali hosté hrát o výhodu domácího prostředí v sérii s Plzní. Potřebovali by k tomu však ještě minimálně dvě branky.

Nahrál jim Drtinův faul v 50. minutě. Litvínov svíral soupeře, ten se s Falterovou pomocí ubránil. Pak strávili Středočeši dvě klidnější minuty díky Skuhrovcově trestu. Po jeho návratu do hry se domácí bránili jen za cenu zakázaných uvolnění. Ale neubránili. Sedm minut před koncem 3. třetiny prostřelil gólmana Richard Jareš, asistoval Vopat. Ke slovu se tedy znovu dostala úspěšná dvojice z úvodu zápasu, jen v prohozených rolích.

V 54. minutě znovu domácí špatně střídali, technický prohřešek brankou nezaplatili, i když k tomu nechybělo mnoho. Ale v čase 57:58 Jaroslav Kracík dokonal druhý zápasový obrat a po Kubátově asistenci doklepl puk do sítě za brankářem a dostal Litvínov do vedení!
Domácí začali riskovat a Litvínov mohl v samostatném nájezdu rozhodnout.

Pak "Plastici" odvolali brankáře. Půl minuty před koncem odvrátil Nedvěd v poslední chvíli gól do prázdné klece. Jenže
v  čase 59:52 Vojtěch Kubinčák opuštěnou branku stejně zasáhl, Litvínov porazil Kladno 5:3 po skvělém obratu ve třetí třetině. A ve středu v boji o čtvrtfinále vyzve poprvé doma Plzeň (17:40)!
Dvanáctou porážkou v řadě si Kladno zkomplikovalo vstup do skupiny Play out.

Petr Tatíček: "Po dlouhé době jsme šli do vedení a navíc dali tři branky, přesto bylo na nás vidět, že jsme hodně nervózní. Utkání jsme mohli rozhodnout při početní výhodě pěti proti třem, ale za minutu a půl jsme nedokázali vystřelit. Nejdříve jsme nasadili zkušenější hráče, následně se ti mladší prakticky nedostali do útočného pásma. Když soupeř snížil, tak se vše obrátilo v náš neprospěch. Abychom tým uklidnili, musel bych snad nastoupit já s asistentem Jirkou Kopeckým. Vím, že třináctá pozice k play out není moc výhodná, ale protože hrajeme lépe venku doufám, že ze dvou úvodních zápasů něco přivezeme."

Jiří Kučera: "Měli jsme velkou motivaci, protože jsme chtěli předkolo play off začít doma a věděli jsme, že musíme vyhrát, což se podařilo. Na druhé straně musím přiznat, že za nepříznivého stavu 1:3 jsme hráli špatně. Nakopla nás druhá branka."

(1. třetinu utkání jsme nemohli průběžně sledovat pro poruchu v editací webových stránek vzniklou mimo HC a zimní stadión. Později jsme dostali informaci o přetížení a výpadku celého serveru. Fanouškům se omlouváme, bohužel jsme v této věci nemohli podniknout víc, než potíže po jejich zjištění dvacet minut před zápasem nahlásit).