Vedení Vervy došla trpělivost. Obránce Karla Kubáta vyřadilo ze sestavy a dalo mu povolení hledat si nové angažmá. Jednatřicetiletý obránce působil v Litvínově od dorosteneckého věku. Za A-tým Vervy odehrál 541 zápasů, ve kterých zaznamenal 193 bodů za 57 gólů a 136 asistencí. Mimo litvínovskou Vervu strávil sezónu na Spartě a odehrál jeden ročník v ruské KHL za Admiral Vladivostok.

Do aktuálního ročníku Tipsport extraligy se vrátil do Litvínova a měl být opět litvínovským tahounem. Ve 23 zápasech zaznamenal pouze čtyři kanadské body a ve statistice +/- byl s -15 nejhorší mezi obránci severočeského celku. Ofenzivní zadák už dostal v letošní sezóně od litvínovského vedení jedno varování, kdy byl vyřazen z kádru, ale po návratu k jeho progresu nedošlo, a tak se s litvínovským klubem loučí. „Karel od nás v letošní sezóně dostal již několik příležitostí prokázat své kvality. Bohužel nenaplnil naše očekávání být jedním z tahounů obranných řad. Nyní má od nás povolení hledat si nové angažmá,“ říká generální ředitel klubu Jiří Šlégr.