Vítězství proti Lvům se však nerodilo lehce. Domácí Litvínov od sedmé minuty prohrával po zásahu Víta Záhejského, do pauzy ale stihl skóre otočit. V prostřední části si pak chemici vybudovali klíčový náskok, který ještě navýšili v poslední části hry.

Na výsledkové tabuli po šedesáti minutách hry svítilo skóre 13:4. Obrovský podíl na něm měl Václav Raichl, jenž do mostecké sítě sám nasázel osm branek.

Sedm dní nato se litvínovští vydali k dalšímu klání na led Chomutova. Piráti si v průběhu úvodní dvacetiminutovky vytvořili dvoubrankový polštář, v prostřední části pak na 3:1 z pohledu domácích snižoval Martin Havlík. To ale bylo ze strany černožlutých vše, Chomutov zvítězil 4:1.

Litvínovu tak v průběžné tabulce patří třetí příčka. Další střetnutí čeká Severočechy až 3. října na ledě Roudnice.

1. kolo

HC Litvínov – MOSTEČTÍ LVI 13:4 (2:1, 5:2, 6:1)

Branky a nahrávky: 19. Raichl (Winkelhöfer), 20. Raichl (Vladař), 25. Winkelhöfer (Zíma), 26. Čermák (Prejza), 27. Raichl (Pospíšil, Břenda), 34. Raichl, 40. Raichl, 41. Raichl (Pospíšil), 44. Raichl (Dostál, Pavlík), 44. Vladař (Raichl, Prejza), 55. Zíma (Voženílek), 56. Dostál (Pospíšil), 60. Raichl (Dostál) - 7. Záhejský (Bednařík, Vojíř), 28. Bednařík (Záhejský), 33. Bednařík (Peroutka), 43. Záhejský (Podkul)

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Winkelhöfer, Břenda, Havlík, Zíma, Trachta, Žák, Halada - Raichl, Prejza, Srbecký, Voženílek, Vladař, Pospíšil, Dostál, Efler, Čermák

MOSTEČTÍ LVI: Smrček (27. Macek) - Gýna, Fišer, Vojíř, Podkul, Šulc, Kraus - Bednařík, Stříž, Záhejský, Peroutka, Čech, Popadinec, Štěpánek

2. kolo

Piráti Chomutov – HC Litvínov 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 6. Vaněk (Novák), 17. Peksa (Hynek, Sedláček), 32. Peksa (Malcovský, Čihař), 42. Novák (Šugár) - 39. Havlík

Piráti Chomutov: Král - Vejr, Hynek, Pokorný, Dvořák Šugár - Novák, Sedláček, Peksa, Malcovský, Vaněk, Čihař

HC Litvínov: Trejbal (Hauptvogel) - Winkelhöfer, Břenda, Havlík, Zíma, Trachta, Žák, Halada - Prejza, Srbecký, Voženílek, Dolejší, Pospíšil, Dostál, Čermák