Deset dní před Štědrým dnem se litvínovští střetli s Děčínem. Mnohem lépe do zápasu na ledě Medvědů vstoupili hosté, kteří už v páté minutě vedli o tři branky. Kdo by však v tuto chvíli řekl, že to bylo ze strany chemiků vše. Od té doby se prosazovali už jen domácí hokejisté, Děčín nakonec duel ovládl v poměru 8:3.

Další souboj čekal svěřence Jaroslava Hübla až po více než měsíci. Na sever Čech tentokrát zamířili hráči z Roudnice nad Labem. Na úvodní trefu Kurtyho sice hosté ještě dokázali zareagovat, následovalo však dalších devět nezodpovězených branek. Roudnice snížila až v 50. minutě a o čtyři minut později ještě upravila konečné skóre na 10:3.

Už za dva dny narazili černožlutí v rámci dohrávky na sousední Chomutov. A na venkovním ledě se mužstvu opět nedařilo. Prvních dvaceti minut hry bylo víceméně vyrovnaných, domácí si klíčový náskok vybudovali v prostředním dějství a ve třetí třetině vysokou výhru dokonali.

Stejnému soupeři se Litvínov postavil tři dny nato, tentokrát ale před vlastními fanoušky. Chemici měli v domácím prostředí navrch a svoje vedení poctivě budovali v průběhu prvních čtyřiceti minut. Po třetí siréně na výsledkové tabuli svítilo skóre 5:3.

Kanadské bodování týmu vede Jan Dufek (16+7), jenž je zároveň nejlepším střelcem mužstva. Z obránců mají po osmi bodech Samuel Otruba (2+6) a Jakub Balej (2+6).

13. kolo

HC Děčín - HC Litvínov 8:3 (4:3, 2:0, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Holec (Hruška), 8. Holec, 9. Hruška (Holec), 13. Hruška (Švarc), 30. Hanzl (Hruška, Holec), 33. Hruška (Holec), 59. Vacek (Švejcar, Tenkrát), 60. Holec - 2. Kyselka (Balej, Pícha), 2. Tomko (Homola), 5. Mach (Koky, Dufek)

HC Děčín: Kurus (Kokoška) - Macho, Švarc, Tenkrát, Antal, Čamra - Holec O., Hanzl, Vacek, Křivánek, Zedník, Holec M., Jirsák, Švejcar, Ryšavý, Hruška

HC Litvínov: Hamouz - Homola, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha - Moťka, Mach, Kyselka, Koky, Zikmund, Dufek, Tomko

16. kolo

HC Litvínov - HC Roudnice nad Labem 10:3 (5:1, 3:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Kurty (Mach), 9. Peroutka (Dufek), 12. Chovanec (Koky, Kaufmann), 15. Koky (Chovanec), 19. Kyselka (Kurty), 22. Kurty (Kyselka), 32. Zikmund (Kurty, Kyselka), 34. Peroutka (Dufek), 41. Kurty (Peroutka), 48. Chovanec (Nikolov) - 4. Šimon, 51. Šimon, 55. Jirásek (Nenadál, Anelt)

HC Litvínov: Hamouz - Král, Nikolov, Otruba, Chovanec, Balej, Pícha - Kurty, Koky, Moťka, Mach, Peroutka, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko

HC Roudnice nad Labem: Korous - Fengel, Soušek, Suchánek, Adelt, Fišer - Demčík, Nenadál, Jirásek, Rosa, Jelínek, Malá, Šimon, Minařík, Štajnc, Walter

9. kolo

Piráti Chomutov - HC Litvínov 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 2. Straka (Dráb), 14. Šafařík (Kalvoda, Straka), 30. Husa (Horský), 40. Čihař (Patočka, Schreinemachers), 52. Husa (Horský), 54. Straka (Kalvoda), 58. Martinovský (Horský, Husa), 59. Patočka (Schreinemachers) - 12. Tomko (Koky), 60. Dufek (Tomko)

Piráti Chomutov: Štěrba - Dráb, Schreinemachers, Pokorný - Kalvoda, Straka, Švehla, Patočka, Kouřimský, Kocourek, Husa, Martinovský, Šafařík, Kříž, Horský, Čihař

HC Litvínov: Matyunin (Hamouz) - Král, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha, Chovanec - Kurty, Koky, Moťka, Mach, Peroutka, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko

17. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 5:3 (2:1, 2:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 5. Peroutka (Tůma), 14. Tůma (Peroutka), 21. Peroutka (Kurty, Tůma), 31. Tůma (Kurty), 54. Tůma (Otruba) - 20. Čihař (Patočka), 28. Schreinemachers (Kouřimský), 56. Kalvoda (Straka, Šafařík)

HC Litvínov: Matyunin (Hamouz) - Král, Nikolov, Otruba, Chovanec, Balej, Pícha - Kurty, Tůma, Moťka, Mach, Peroutka, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko

Piráti Chomutov: Štěrba - Šimek, Dráb, Schreinemachers - Kalvoda, Straka, Švehla, Laušman, Patočka, Kouřimský, Kocourek, Martinovský, Šafařík, Kříž, Čihař