Druhou zářijovou sobotu zamířili do Litvínova chomutovští Piráti, aby zde začali sezonu 2019/20. Hosty ve čtvrté minutě poslal do vedení Čihař, o tři minuty později srovnal účty Balej. Prostřední třetina nepřinesla gólovou radost ani na jedné straně, o osudu prvního zápasu Ligy starších žáků "B", tak musela rozhodnout třetí dvacetiminutovka.

V ní se Chomutov dostal do trháku zásluhou Martinovského. Osm minut před koncem se však trefil Tomko po nahrávce Kyselky a znovu klání zdramatizoval. Ve zbývajícím čase už diváci v Litvínově branku neviděli, oba týmy tak braly bod za remízu 2:2. Černožlutou branku střežil Pavel Matyunin.

"Zápas byl vyrovnaný. Měli jsme málo hráčů, kluci byli hodně vytížení. Myslím si, že bojovali a dali tomu všechno," uvedl trenér Jaroslav Hübl.

O sedm dní později nastoupili mladí chemici na ledě ústeckého Slovanu. První dějství skončilo smírně 2:2, hosté o své výhře rozhodli v následující části hry. Slepené branky Homoly a Sýkory znamenaly litvínovský náskok, který za deset minut ještě navýšil Dufek. V poslední periodě oba týmy přidaly po jednom zásahu, Litvínov tak v krajském městě vyhrál 6:3.

"První třetina byla z naší strany špatná, přestože skončila nerozhodně. Hráli jsme špatně, byli jsme pod tlakem. Začali jsme hrát až ve druhé třetině, podařilo se nám rychle dát dva góly. Pak už bych řekl, že jsme byli lepší a dotáhli to do vítězného konce," hodnotil litvínovský kouč.

Nejproduktivnějším borcem černožlutých je prozatím se čtyřmi body Ondřej Sýkora (2+2), na druhém místě je Jan Dufek (2+1).

1. kolo

HC Litvínov - Piráti Chomutov 2:2 (1:1, 0:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 7. Balej (Sýkora), 52. Tomko (Kyselka) - 4. Čihař (Patočka), 44. Martinovský (Zeman)

HC Litvínov: Matyunin (Hamouz) - Karli, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha, Homola - Kovačič, Sýkora, Kyselka, Zikmund, Dufek, Tomko

Piráti Chomutov: Balík - Šimek, Ibl, Dráb, Schreinemachres, Zeman - Kalvoda, Straka, Švehla, Patočka, Kouřimský, Kocourek, Laušman, Martinovský, Šafařík, Čihař

2. kolo

Slovan Ústí nad Labem - HC Litvínov 3:6 (2:2, 0:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 6. Trnka (Filip), 10. Fořt (Hudec), 51. Trnka (Filip) - 3. Zikmund (Tomko, Nikolov), 14. Sýkora (Nikolov), 23. Homola, 23. Sýkora (Zikmund, Dufek), 33. Dufek (Sýkora, Karli), 53. Dufek

Slovan Ústí nad Labem: Nevím - Pengl, Morvay, Hudec, Vegner, Stuchlý - Hrubec, Kába, Trnka, Soldán, Filip, Zuna, Pengl, Taneček, Fořt

HC Litvínov: Matyunin - Karli, Nikolov, Otruba, Balej, Pícha, Homola - Lanc, Sýkora, Kyselka, Kaufmann, Zikmund, Dufek, Tomko