Byl zbudován ve 20. letech dvacátého století, kdy se nazýval Dresdner Kampfbahn. Tehdejšího investora Hermanna Ilgena vyšel zhruba na 500 tisíc říšských marek. Na nově vzniknuvším plácku odehrával své bitvy tým Dresdenia Dresden. V tuhém prostředí hitlerovského Německa mění stadion jméno, tentokrát na Ilgen Kampfbahn.

Konec nejkrvavějšího konfliktu v dějinách znamená zanik drážďanského týmu. Téměř zmizí i jejich fotbalová svatyně, která neunikla masivnímu bombardování spojenecký letadel.

Poté přišlo pětileté intermezzo, po kterém je do města navrácen zelený pažit. Ve Východním Německu vzniká nový tým, SG Volkspolizei Drážďany. S novým mančaftem se vrací také starý stadion, který má nové jméno. Sportoviště bylo pojmenováno po tamním rodákovi a slavném atletovi, Rudolfu Harbigovi.

V 70. letech se museli obyvatelé saské metropole učit nový název, tentokrát Dynamo Stadion. Ten vydržel až do roku 1990. Během této epochy dostala aréna například světelnou výsledkovou tabuli.

Zásadním mezníkem je datum 9. května 2007, kdy se tamní představenstvo dohodlo s investory a naplánovalo kompletní renovaci stadionu za zhruba 45 milionů eur. Nové sportoviště se otevřelo 15. září 2009 a ani ne po třech měsících dostalo název Glückgas Stadion podle bývalého sponzora.

Velkou zkouškou byly nadcházející akce v rámci ženského fotbalu. Nejdříve v roce 2010 hostila aréna Dynama mistrovství světa žen do 20 let. O rok poté se už po trávníku proháněly hvězdné hráčky americké kopané jako například Hope Solo či Alex Morgan.

V aktuální době nese stadion opět jméno po Rudolfu Harbigovi, poté co město v roce 2018 uspořádalo anketu a tento název jasně zvítězil.

Z hlediska historických zápasů se první mezinárodní utkání odehrálo v roce 1923, kdy tehdejší Německo prohrálo 1:2 s Finskem.

Poslední zmínku věnujme faktům. Stadion vlastní město Drážďany. Kapacita jest 32 085 sedadel, přičemž při mezinárodních zápasech je počet omezen na 27 tisíc. Své zápasy tu hraje Dynamo Drážďany, jenž aktuálně působí v druhé nejvyšší lize. Nutno zmínit, že fanoušci Dynama patří mezi nejlepší v Německu a je velmi těžké se na zápasy dostat kvůli nedostatku lístků.

Předejděte tomu, že na Vás lístek nezbyde! Více informací o vstupenkách naleznete ZDE Utkání pod širým nebem odehraje Litvínov se Spartou 4. ledna 2020!