V posledním derby jste porazili Chomutov. Jak byste utkání zhodnotil?

Šli jsme do zápasu s tím, že ho jdeme vyhrát a že pro to uděláme vše. Ať to v Ostravě dopadne jakkoliv. Začátek byl pomalejší z obou stran, oni měli jistý postup, hráli profesorsky. My jsme je začali dohrávat, postupně nám tam něco padlo a bylo z toho vítězství v derby.

Co zápas rozhodlo?

Myslím, že první gól hned na začátku. Po něm jsme byli na koni.

Na konci domácí snížili, jak bylo těžké čelit jejich tlaku v závěru?

Podařilo se jim snížit v přesilovce. Po tom gólů měli dost dalších šancí na vyrovnání, ale Zajda (Šimon Zajíček, pozn. red.) parádně zachytal.

Postup už nebyl ve vašich rukou, Motor musel vyhrát ve Vítkovicích. Sledovali jste průběžně výsledek?

Určitě jsme všichni koukali, o výsledku jsme si psali do skupiny. Věřili jsme Budějovicím, všichni jsme byli optimisti. Ale když už ve čtvrté minutě vedly Vítkovice 3:0, tak jsme věděli, že nás nejspíš čeká konec sezony. Motor ale snížil na 3:2, takže ještě šance byla, ale následně hned dostal na 4:2 a bylo hotovo.

Vaše bilance ve skupině o play off jsou tři výhry a tři porážky. Proč to podle vás nevyšlo?

Možná rozhodl ten zápas doma s Chomutovem, který jsme měli vyhrát. Pak jsme jeli do Budějovic, tam jsme si řekli, že už fakt musíme vyhrát a prohráli jsme i bez kontumace.

Co si z této sezóny odnést pozitivního?

Myslím, že si s klukama můžeme odnést to, že jsme se se stejným týmem dostali oproti minulé sezoně do té lepší nadstavby. Sehráli jsme těžké zápasy s dobrými týmy, které nám něco daly do naší kariéry. Porazili jsme týmy, které patří mezi favority na titul... Třeba Spartu dvakrát v nejslabší sestavě. Bohužel tomu chyběla jen ta třešnička na dortu v podobě play off.