Začněme ještě sezonou dorostu. Jak ji hodnotíte?
Určitě pozitivně. Cílem bylo se probojovat do šestky, a to se nám povedlo. V nadstavbě pak někteří kluci pendlovali do juniorky a mužstvo doplňovali hráči ročníku 2005, ale v závěru jsme se už snažili připravovat na play off, kde jsme chtěli uspět.

V čem se hráči oproti loňsku nejvíc posunuli?
Myslím, že celkově vyspěli. Bylo to vidět v zápasech, ale i na tréninku, že k tomu přistupují jinak. Kromě toho se nám vyhýbala zranění, vlastně kromě Marka Slavíka nikdo moc zápasů nevynechal.

Vy jste zmínil hokejisty ročníku 2005. Jak se vám jevili?
Jsou to šikovní kluci, pár z nich jsme měli během sezony v týmu. Hodně bude záležet, jak zvládnou přechod na dorostenecký hokej, protože všechno je rychlejší, tvrdší. Když to takhle řeknu, v devítce byli zvyklí jen vyhrávat a když dorazili k nám, tak se s tím museli trochu srovnat. Po prvních trénincích nebo zápasech někteří koukali. (směje se)

Myslíte, že v nich Litvínovu roste silná generace?
Určitě. Myslím, že by to zase mohla být jedna z těch silnějších litvínovských generací. Kluci jsou spolu už nějakou dobu a vidíte to na výsledcích, navíc většina z nich je ve výběrech VTM. Jak říkám, bude hodně záležet na tom, jak zvládnou přechod na dorostenecký a juniorský hokej, ale určitě mají velký potenciál.

V juniorské kategorii nastupovalo několik hráčů dorostu. Měl jste o jejich výkonech nějakou zpětnou vazbu?
Jasně, s Radkem Mrázkem jsme to řešili. Kdyby kluci neodváděli dobré výkony, tak by se v juniorce neudrželi. Snad někteří nabrali dost zkušeností, aby se v příští sezoně ještě víc zlepšili.

Od dalšího ročníku se posunete k juniorce, Radek Mrázek převezme dorost. Jak se tohle rozhodnutí seběhlo?
Dohodli jsme se teď po sezoně, akorát jsme se víceméně prohodili. Radek zkusí dorost, ten by měl být velice dobrý. Bude to změna, jak pro mě, tak pro něj. Doufám, že pro nás oba ku prospěchu věci.

Co od juniorů očekáváte? V čem by to mohlo být rozdílné?
Bude to práce se staršími kluky, hokej bude zase trochu jiný. Měl by být rychlejší, dynamičtější… Uvidíme, co z kluků dostaneme.

Juniorce se letošní sezona příliš nevydařila, hlavně její druhá polovina. Věříte, že mužstvo má na víc?
Sezona byla špatná z určitých faktorů, myslím, že Radek už je popsal. Začátek neměli vůbec špatný, pak tam sehrálo roli víc věcí. Doufám, že na ten začátek navážeme, a hlavně na loňskou sezonu. Bude to o hlavách hráčů, jak si to nastaví, a co budou chtít.

Co vidíte jako největší slabinu týmu?
Já bych to otočil a řekl, že máme tři výborné gólmany. Bavili jsem se o tom i s Radkem, že bude záležet na hře dozadu, především tedy útočníků. Každý se musí umět vrátit, zabojovat dozadu a pomoct obráncům. Doufám, že se s tím všichni beci popasují a obrana bude daleko pevnější. Bez pomoci útočníků to ale nebude fungovat.

Jak hodláte vyřešit nasazování brankářů?
V juniorce zůstane Zajda, Zelí a Čermi. Bude to boj, Zajda byl loni zeď, za mě jeden z nejlepších gólmanů v soutěži. Zelí toho odchytal méně, ale taky je to šikovný gólman. Co se týče Čermiho, tak ten patří do širšího okruhu nároďáku v jeho kategorii. Jako trenéři jsme moc lepších gólmanů neviděli.

Do juniorky se letos posune dost hráčů ročníku 2003. Zvýší se konkurence v týmu?
V mužstvu chci udržet všechny. 2002 a 2003 už jsem trénoval a znám je, 2001 taky, ale netrénoval jsem je. Jsem zastáncem toho, že pokud se mají zlepšovat, tak potřebují konkurenci. Kdybychom jich tam nechali míň a oni budou vědět, že hrají všechno... Rád bych je v týmu udržel všechny, protože většina 2003 má potenciál hrát. Je jenom na nich, jestli dostanou starší hráče pod tlak a místo jim seberou. To by ale mělo hnát dopředu i starší kluky.

Může se tedy stávat, že se řada hráčů do sestavy nedostane a bude muset čekat na šanci?
Určitě, ale nemusí to být 03. Pokud si starší budou myslet, že jsou takoví mazáci a nebudou to odvádět na ledě, tak to uškodí jenom jim. Popřípadě pak to škodí celému týmu.

Jak se s kluky dá pracovat teď v aktuální situaci?
Zatím mají věci od Radka, jedeme v tomhle režimu. Dorostenci mají nějaké challenge a vědí, co mají trénovat. Juniorka stále dostávala nějaké tréninkové programy, protože skončila dřív. Díky tomu, že se nemůžeme scházet, se bavíme s Radkem, dá se říct denně, a předáváme si to. Zatím fungujeme nějak po internetu po skupinách a čekáme, že první týden v květnu bychom se mohli sejít.