V prvním utkání na turnaji Hockeyades ´08 v zemi helvétského kříže utrpěl Litvínov porážku od ruského klubu Torpedo Nižnij Novgorod 1:4 (0:0, 0:1, 1:3). Rusové vstoupili ve středu do turnaje vysokou výhrou nad Zugem 8:3 (ve druhém utkání porazila Servette Ženeva Lausanne 9:1) a také dnes si připsali výhru, kterou si zajistili postup do finále.
V kvalitním a rychlém utkání dostali tentokrát v litvínovském dresu příležitost mladíci, v obraně Ondřej Poživil a Kubát a v útoku Zíma. Po bezbrankové první třetině získalo Torpedo v prostřední dvacetiminutovce těsný náskok z přesilovky pět na tři, který po další změně stran zvýšilo na 2:0.
Z přihrávky Františka Lukeše korigoval stav na 2:1 rovněž v přesilovce Milan Vobořil, ale další slovo znovu patřilo soupeři.
Ani jedna branka v zápase nepadla při rovnovážném stavu hráčů na ledě. Litvínov inkasoval třikrát v oslabení a jednou při vlastní přesilovce. Sám také jednu výhodu využil, ve 49. minutě. Zejména druhá třetina byla z pohledu tvrdosti rušná a jiskřilo se. Rindoš inkasoval desetiminutový trest a Reichel trest na 5 minut a do konce utkání, novgorodský Kablukov na 10 minut.
Poměr dvouminutových vyloučených byl z pohledu soupeře 16:14. Poměr střel 35:25, chytal Petr Franěk. Přihlíželo 400 diváků.
Zítra pokračuje Litvínov v turnaji zápasem s EV Zug. Ve druhém dnešním utkání podlehl Fribourg Ženevě 0:5.