A-tým 20.10.2017
Autor: Redakce

Nové akvizice!

HC VERVA Litvínov se dohodl s útočníky Brianem Ihnačákem a Michaelem Vandasem na jejich působení v Litvínově.
Oba podepsali smlouvy do konce této sezóny a dnes mohou poprvé nastoupit v Tipsport extralize.

Brian Ihnačák (narozen 10. dubna 1985, 183 cm/86 kg) je synem bývalého československého hokejisty a reprezentanta Petera Ihnačáka.
Kanadský rodák s italským pasem se přes nižší soutěže v zámoří, Slovensko, Itálii a Norsko v roce 2015 objevil v Hradci Králové, kde zaznamenal v 58 utkáních 41 bodů. Minulou sezónu působil ve Spartě (11+10).
Z Osla se zná s Danielem Sørvikem, ve společné sezóně vedla jejich spolupráce k Ihnačákově bilanci v kanadském bodování k úctyhodným číslům: 22+55 ve 44 zápasech.
V Hradci Králové nastupoval s Karlem Pilařem a Stanislavem Dietzem, ze Severní Ameriky se zná s Františkem Lukešem.
Od středy s mužstvem trénuje.
Oblékat by měl dres s číslem 75. 

Michael Vandas (narozen 2. února 1991, 189 cm/91 kg) má rovněž zkušenosti z české extraligy.
Ve čtyřech sezónách ve Vítkovicích vstřelil 36 gólů a na 52 nahrál. Má slovenské a americké občanství, Slovensko často reprezentoval, včetně mládežnických kategorií.
V Litvínově je od úterý, po nemoci se zapojil do tréninku.
Oblékat by měl dres s číslem 92.

Statistiky hráčů zde
Preview - Junioři včera

Druhá polovina skupiny startuje, juniorka znovu změří síly se Spartou

Litvínovská juniorka začíná druhou polovinu skupinové části DHL Superpoháru, v sobotu zamíří do Prahy. První vzájemné střetnutí ovládla Sparta, která si ze severu odvezla tři body. Oplatí jí chemici úvodní porážku?
Více >
Preview - Dorost včera

Přeruší dorostenci jízdu Vítkovic?

Litvínovští dorostenci se po dvou prohraných zápasech v řadě utkají s vítkovickou Riderou, která zvítězila v posledních čtyřech utkáních. Zápas se odehraje v sobotu 22. února na Zimním stadionu Ivana Hlinky a úvodní buly bude vhozeno ve 12:30, přijďte naše mladé naděje podpořit!
Více >
Zápasy - Dorost před 2 dny

Drama v Hradci Králové, dorostenci prohráli s Mountfieldem po nájezdech 2:3

V předvečer utkání litvínovského áčka narazili dorostenci shodou okolností na stejného soupeře, v rámci 17. kola nadstavby změřili síly s Hradcem Králové. Vyrovnaný zápas začal lépe pro domácí, zápletka přišla v závěrečné třetině. Hosté se prosadili dvakrát, hradečtí pouze jednou. O dělbě bodů musely rozhodnout samostatné nájezdy, v nichž byli...
Více >