Klub 28.04.2013
Autor: Redakce

Nominace na MS - včetně Pavla Francouze!

Nakonec se nominace české reprezentace na MS bez litvínovských hráčů neobejde. Dnes byl dodatečně do včera zveřejněného kádru zařazen i brankář Pavel Francouz.

(aktualizováno)
Ve výběru trenéra Hadamczika jsou jen čtyři hráči z extraligy a desítka hokejistů NHL.

Z litvínovských odchovanců se do týmů pro MS, které začíná už v pátek 3. května, nedostal útočník Lukáš Kašpar, z kmenových hráčů HC VERVA Litvínov pak ani obránce Karel Kubát, kteří nastupovali v přípravných zápasech. Ze slovenské vypadl na poslední chvíli obránce Ján Brejčák a již dříve také Juraj Majdan.

Pavel Francouz byl nominován dodatečně v pondělí dopoledne vzhledem k onemocnění třetího gólmana Kováře.
Trenér Hadamczik uvedl, že zpočátku budou na soupisku pro MS zapsáni dva brankáři, šest obránců a dvanáct útočníků.

Do turnaje vstoupí Česko v pátek 3. května zápasem s Běloruskem.

Nominace ČR na MS ve Skandinávii (Švédsko, Finsko), 3. - 19. května 2013

brankáři:
Ondřej Pavelec (Winnipeg, NHL), Alexandr Salák (Färjestad, Švédsko), Pavel Francouz (VERVA Litvínov)

obránci:
Zbyněk Michálek (Phoenix, NHL), Ladislav Šmíd (Edmonton, NHL), Jan Hejda (Colorado, NHL), Petr Čáslava (Čerepovec, KHL), Jakub Nakládal, Jakub Krejčík (oba Lev Praha, KHL), Marek Trončinský (Chanty-Mansijsk, KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta, Švýcarsko)

útočníci:
Jakub Voráček (Philadelphia, NHL), Jiří Tlustý (Carolina, NHL), Tomáš Fleischmann (Florida, NHL), Radim Vrbata, Martin Hanzal (oba Phoenix, NHL), Jiří Hudler (Calgary, NHL), Jiří Novotný, Petr Vrána (oba Lev Praha, KHL), Zbyněk Irgl (Minsk, KHL), Petr Hubáček (Jyväskylä, Finsko), Petr Koukal (Nižněkamsk, KHL), Jan Kovář (Plzeň), Petr Tenkrát (Sparta), Tomáš Hertl (Slavia)

Mládež včera

ALTISPORT CHALLENGE: Vítězem tréninkové výzvy se stal útočník Daniel Dej

V průběhu nouzového stavu probíhala na sociálních sítích tréninková výzva Altisport Challenge, ve které měli hráči nebo trenéři mládeže ukázat, jak by měl vypadat trénink v době karantény.
Více >
Konto našeho srdce 01.06.2020

Konto našeho srdce spolu s partnerem Inno Comp Bohemia pomohlo opět Kačence

Kačenka si prošla mozkovou obrnou a v únoru oslavila již své 9. narozeniny. Jako dárek od nás dostala poukaz na intenzivní rehabilitaci Klim therapy, kterou nastupuje 3. června. Šek na částku 63 860 korun Kačence předali za společnost Inno Comp Bohemia ředitel Ing. Tomáš Francírek a za hráče A-týmu útočník Richard Jarůšek.
Více >
Rozhovory - Žáci 27.05.2020

Maštalířský: Radši mám nahrávku než gól. Jaký má hokejový cíl?

Nejproduktivnější hráč ústecké skupiny v soutěži devátých tříd? Matěj Maštalířský. Čtrnáctiletý útočník v uplynulém ročníku bodově řádil a od nadcházející sezony bude bojovat o místo v sestavě litvínovského dorostu.
Více >