Dnes byla oznámena nominace na první podnik letošní Euro Hockey Tour, kterým jsou České hokejové hry v Karlových Varech (3. - 6. září). Objevil se v ní některý z litvínovských hráčů?

Brankáři:
Jakub Štěpánek (Vítkovice), Lukáš Mensator (K. Vary)

Obránci:
Karel Rachůnek (Dynamo Moskva, KHL), Miroslav Blaťák (Ufa, KHL), Angel Krstev (Nižnyj Novgorod, KHL), Zdeněk Kutlák (Ambri-Piotta, Švýcarsko), Petr Čáslava (Timra, Švédsko/Pardubice), Josef Melichar (Č. Budějovice), Ondřej Němec, Jakub Čutta (oba K. Vary)

Útočníci:
Josef Vašíček (Jaroslavl, KHL), Tomáš Rolinek (Magnitogorsk, KHL), Jiří Hudler (Dynamo Moskva, KHL), Pavel Brendl, Jaroslav Bednář (oba N. Novgorod, KHL), Jakub Klepiš (Omsk, KHL), Petr Hubáček, Marek Kvapil (oba Vítkovice), Petr Kumstát (K. Vary), Miloslav Hořava (Novokuzněck, KHL), Roman Červenka (Slavia), Tomáš Kůrka (Č. Budějovice), Jiří Novotný (zatím bez klubové přísl.)

Náhradníci:

Brankář: Miroslav Kopřiva (Kladno)
Obránci: Martin Ševc (Dynamo Minsk, KHL), Tomáš Mojžíš (MODO, Švédsko), Vladimír Sičák (Vítkovice), Lukáš Derner (Liberec)
Útočníci: Leoš Čermák (Novosibirsk, KHL), František Lukeš, Viktor Hübl (oba Litvínov), Petr Vampola (dosud Ufa, KHL, hledá angažmá), Jaroslav Hlinka (Linköping, Švédsko/Sparta Praha), Lukáš Krenželok (Vítkovice), Petr Sýkora, Jan Kolář I. (oba Pardubice), Pavel Kubiš (Zlín), David Květoň (Třinec), Petr Tenkrát (Skelleftea, Švédsko/Kladno)

Dva útočníci z černožlutého dresu jsou tedy mezi náhradníky. Odchovancem klubu je Tomáš Kůrka (naposledy České Budějovice).

Zlatá hokejka

O víkendu byly rovněž v Karlových Varech vyhlášeny výsledky 41. ročníku ankety Zlatá hokejka. Poprvé v kariéře získal prvenství útočník Patrik Eliáš, druhý skončil Jaromír Jágr.

Z litvínovských hráčů se nejvýše umístil Robert Reichel (17.), před Jaroslavem Hüblem (26. - 29.). Bodovali ještě František Lukeš a Viktor Hübl.

Jak tipovali litvínovští trenéři (Jaroslav Hübl st., Petr Rosol):
1. Bednář, 2. Marek, 3. Reichel, 4. J. Hübl ml., 5. Červenka, 6. Lukeš, 7. V. Hübl, 8. Kopřiva, 9. M. Straka, 10. D. Hruška

V minulosti z litvínovských odchovanců triumfovali v anketě:
Ivan Hlinka (1978)
Vladimír Růžička (1986 a 1988)
Robert Lang (2004)