Rozhovory 16.10.2021
Autor: Ondřej Vlk

Nikdo mi nic zadarmo nedá, jsem za šanci rád, říká po utkání v Olomouci Přemysl Svoboda

Poprvé v nové sezóně se v kádru Vervy objevil talentovaný útočník Přemysl Svoboda, který pravidelně nastupuje v Chance lize za partnerské Litoměřice. Jak hodnotil dvacetiletý forvard duel a Olomoucí a co říká o svém angažmá v Litoměřicích?

Jak bys zhodnotil utkání s Olomoucí, kde jste dlouho sahali minimálně po bodu? 

Hodnotí se mi to špatně, protože jsme prohráli. Nemůžeme koukat na to, jestli jsme hráli dobře nebo ne, protože důležitý je bodový zisk a my jsme dnes prohráli.  Nepředvedli jsme špatný výkon, ale chybělo nám i kousek štěstí. Věřím, že když budeme hrát jeden pro druhého a makat jako tým, tak budeme vyhrávat a budou šťastní i naši fanoušci. 

V kádru Vervy ses objevil poprvé v sezóně, jak ses na zápas těšil? 

Těšil jsem se hodně. Na extraligu chodí více diváků, než na Chance ligu. Jsem rád za to, že jsem dostal šanci.

Jak ses cítil na ledě, je to velký rozdíl oproti Chance lize?

Rozdíl to je, ale zase jak v čem. Největší rozdíly jsou v síle hráčů a v taktice, extraliga je i o něco chytřejší soutěž. Na druhou stranu mi přijde, že se v Chance lize více bruslí, takže je hra o něco rychlejší. 

Co rozhodlo, že dnes nevezete ani bod?

Nechci se vymlouvat, ale scházelo nám štěstí. Byl to zápas o jednom gólu a oni byli ti šťastnější. Gól, kterým rozhodli, tak se k nim štěstí přiklonilo, protože takhle to trefit není nic lehkého. Musíme makat, hrát jeden pro druhého a tím přiklonit štěstí na svou stranu. Každý z hráčů musí vědět jakou má roli a čím je nejvíce platný pro mužstvo. Je to o malých věcech, které musíme všichni dodržovat a věřím, že začneme bodovat. 

Nastupuješ v Chance lize, kde máš výraznější roli, je to přesně to, co potřebuješ? Mít více prostoru?

Poslední zápas jsem odehrál skoro 18 minut, ale před tím jsem hrál v průměru kolem deseti. Každý hokejista chce hodně hrát i já jsem chtěl hrát více. Věděl jsem ale, že mi nikdo nic zadarmo nedá, že musím mít především výkony, abych si řekl o větší porci minut na ledě. Makal jsem a začalo se mi dařit, samozřejmě nemůžu zapomenout na své spoluhráče, protože bez nich bych neudělal nic. U trenéra jsem pak cítil větší důvěru a když vám někdo věří, tak se vám hraje lépe. Hodně mi to pomohlo a začalo mi to tam i padat. 

Přeci jen, cítíš, že tě to posouvá v kariéře dál, že se dostáváš do klíčových rolí? 

Určitě, ale já se nejdřív trochu bál jít do Litoměřic. Věděl jsem, že ze začátku moc prostoru nedostanu, protože jsem naskakoval do rozjetého vlaku a do týmu, který šlapal jako hodinky. Musím říci, že jsem tam maximálně spokojený, kondiční příprava, strava, trenéři, veškerý servis funguje pro rozvoj hráčů parádně. Navíc jsem hrál doma, takže jsem moc rád, že jsem dostal šanci se ukázat. 

Jak vnímáš diváky v hledištích? 

Je to paráda oproti sezóně bez nich. Je škoda, že jich chodí méně. Hodně to ovlivnila pandemie a týmu se tolik nedaří, takže i to budou určité důvody. Doufám, že v neděli přijde na stadion co nejvíce našich fanoušků, protože potřebujeme jejich podporu. Máme skvělé fanoušky, budeme se snažit jim konečně udělat radost a vyhrát v neděli. 

Konto našeho srdce 19.05.2022

Hokejisté Litvínova podpoří Run and Help v Teplicích

Litvínovští hokejisté opět podpoří charitativní projekt Run and Help. Hráči Vervy se do této akce zapojili již v minulosti. Letos charitativní běh na teplických Stínadlech poběží útočníci Matěj Chalupa s Martinem Havelkou a brankář Denis Godla. Zapojit se můžete i vy!
Více >
Žáci 24.04.2022

Litvínovský výběr ročníků 2007-2008 ovládl mezinárodní turnaj v Zell Am See

Litvínovští zástupci ročníků 2007-2008 odcestovali do rakouského Zell Am See na mezinárodní turnaj "World Tournament 2022" a vedli si parádně. Mladí hokejisté se probojovali až do finále turnaje, kde porazili finský výběr TNC Hockey 4:3 po samostaných nájezdech a slaví zisk zlatých medailí.
Více >
Žáci 21.04.2022

Osmáci přebrali medaile a pohár za přeborníka Ústeckého kraje

Osmá třída prožila výborný ročník. Po vítězství v základní skupině vyhrála i následnou nadstavbu a slaví tak vítězství v Ústeckém kraji.
Více >