Litvínov do nedělního utkání vstoupil opatrně. Na první branku se čekalo až do druhé třetiny, kdy se po rychlé akci prosadil Samson Mahbod. O několik chvil později slavil branku Michal Travníček, jenž se prosadil v oslabení. Mladá Boleslav se dvěma zásahy vrátila do zápasu a v samostatných nájezdech dokonala obrat.

„Dva body jsou málo,“ řekl na úvod pozápasového rozhovoru Trávníček. Jeho slova mířila na odehraný zápas s Mladou Boleslaví a také na dobře rozjetou partii s Libercem. V té Litvínov těsně před koncem vedl, ale podobně jako proti Středočechům bral nakonec bod. „Trápí nás závěry utkání, neumíme to dotáhnout,“ dodal.

„Nehrajeme špatně, držíme tempo s týmy ze špičky tabulky, ale chybí nám koncovka,“ pokračovala klubová ikona. „Dnes za to mohla dvě zbytečná vyloučení,“ hledal důvod závěrečného zkratu.

Do psychiky hráčů se nejspíše promítl také mladoboleslavský gól na 2:1, po kterém si Vladimír Kýhos vzal trenérskou výzvu. „Vůbec jsem ho nezaregistroval, viděl jsem pouze šarvátku,“ popisoval momenty na konci druhé třetiny. „Jít do třetí třetiny s dvougólovým náskokem by bylo mnohem lepší,“ podotkl litvínovský útočník.

Litvínovu aktuálně patří čtrnáctá příčka, na Pardubice s Kladnem ztrácí tři body. Sluší se dodat, že chemici mají o dva zápasy méně, ale bodová statistika je neúprosná. „Bude to boj až do konce,“ pravil Trávníček. „Máme ale dvě utkání k dobru, takže tam by bylo dobré něco vydolovat,“ pokračoval zamyšleně forvard.

„Musíme stavět na předvedeném výkonu, protože ten nebyl špatný,“ hledal východisko jeden ze stavebních pilířů litvínovské sestavy. „Trápí nás především produktivita, protože gólů dáváme hrozně málo,“ pojmenoval problematiku. Michal Trávníček zaznamenal teprve druhý gól v probíhajícím ročníku. „Naše formace se soustředí spíše na defenzivu,“ řekl na závěr.

Celý rozhovor s Michalem Trávníčkem: