Ze západu vezete jen dva body. Určitě jste očekávali víc, že?

Chtěli jsme víc bodů. Bohužel ani v jednom zápase jsme nebyli lepším celkem.

Co se stalo ve druhém klání proti Energii, které jste prohráli vysoko 1:8?

Utkání nám absolutně nevyšlo, nehráli jsme to, co jsme si řekli. To zápas rozhodlo.

Co po debaklu zaznělo v kabině?

Řekli jsme si, že s takovou hrou to nepůjde. Musíme se z toho poučit a do dalších utkání vstoupit mnohem lépe.

Z osobního hlediska ale prožíváš výborný start nové sezony.

Jsem strašně rád, že mi to tak jde. Snažím se v tréninku dělat všechno naplno, beru si k srdci rady, co mi dávají trenéři gólmanů. Samozřejmě mi taky pomáhají kluci v zápasech. Navzájem se podporujeme, tak by to mělo být.

Věříš, že si tvých výkonů všimne někdo výš?

Snažím se ze sebe vydat to nejlepší. Jsem si vědom, že na moje výkony koukají lidi z vyšších řad.

V minulém ročníku jsi přitom tolik prostoru nedostával. Vyhovuje ti nová role?

Jsem rád, že jsem od trenérů dostal důvěru. Myslím, že se mi ji daří oplácet dobrými výkony.

Jak funguje spolupráce s druhým brankářem Zelenkou?

Myslím, že nám to klape suprově. Jak s Ondrou Zelenkou, tak Martinem Pejsarem se všichni vzájemně podporujeme a pomáháme si. Panuje mezi námi zdravá rivalita.

Co si myslíš o juniorské kauze, která v posledních týdnech hýbe českým hokejem?

Opravdu jsme mysleli, že se nebude hrát. Všude se psalo, že start soutěže je pozastaven. Svaz to ale naštěstí obešel a normálně se hraje.

Příští týden se soutěž vrací na domácí led, na sever zamíří Liberec a Mladá Boleslav.

Musíme pořádně trénovat, dělat všechno naplno a zlepšit naši hru. Čekají nás další dva těžké duely.