Gól na 2:0 domácí nakopl a získali jistotu. Dostalo se vám to do hlavy?

"Zbývalo deset sekund do konce, možná ještě méně a domácí šli do přečíslení, které jsme my už jen hasili. Z toho vyplynul nešťastný druhý gól, myslím si, že jsme to měli takticky dohrát u domácích."

Chvíli předtím měl šanci Jan Myšák. Z možného stavu 1:1 jste se tak dostali na 2:0.

"Měli jsme v průběhu celého zápasu několik dobrých šancí, bohužel dnes zachytal dobře gólman a vychytal nás."

Spadli jste na druhé místo tabulky. To pro vás ale asi není nejdůležitější, že nevedete ligu?

"Rozhodně ne. My jsme měli skvělý začátek, můžeme hrát trochu v klidu. Vidíme, že když hrajeme aktivně a jen nečekáme, tak můžeme hrát s každým vyrovnaně."

V čem byla Kometa lepší? Šlo o důraz v koncovce?

"Myslím, že to bylo o proměňování šancí, Brnu se povedlo dát góly. Nechci říct, že jsme byli lepší, ale určitě jsme nebyli horší. Šance jsme také měli, ale nedali jsme branku, až pak ke konci. Kdybychom za stavu 2:0 snížili, tak bychom možná sahali po bodu, ale určitě jsme tady nepropadli."

Dáváte teď méně branek. Nedalo se čekat, že budete dávat čtyři pět branek za zápas, cítíte však nějaké trápení v koncovce?

"Máme teď trochu problémy s obranou. Karel Kubát odešel, Daniel Sørvik nehraje, pro spoustu kluků z obrany je to navíc první sezona v extralize, a to je znát."

S loňskou sezonou se to však nedá srovnávat. Čím déle se budete držet nahoře, tak o to lépe, že?

"Určitě. Přesně, jak jsem říkal, pro nás je to skvělý začátek. Rozhodně nepanikaříme z toho, že jsme spadli na druhé místo. Musíme si střízlivě přiznat, že to není místo, ze kterého to budeme celou sezonu válcovat."

Letos byste po úspěšném startu ale asi chtěli do první šestky?

"Jasně. Po takovém začátku nebudeme říkat, že první desítka je pro nás úspěch, možná jsme začali koukat trochu výš. Je nám ale jasné, že kdybychom se udrželi dlouhodobě v první čtyřce, tak by to byla sezona snů."