Pro třiatřicetiletého útočníka to byla sedmá branka v sezóně a čtvrtá v posledních čtrnácti dnech. Litvínovský navrátilec nasbíral v probíhajícím ročníku již 26 bodů a řadí se na druhé místo týmové produktivity za Františka Lukeše. "Byl to strašně těžký zápas, i když jsou Pardubice poslední. My jsme zase nezačali dobře, hráli jsme naivní hokej," zhodnotil Petružálek duel s Pardubicemi. Zároveň vyzdvihl výkon Jaro Januse, jenž si připsal 24 zákroků. "Nabídli jsme jim hodně šancí, dneska nás opět podržel Jaro. Měli tam vyložené šance, kdy jezdili dva na jednoho nebo jeden na nikoho," pochválil litvínovskou jedničku.

Litvínovský útočník se vyjádřil i k nepříliš dobré formě na domácím ledě. "Asi nejsme koncentrovaní, nedokážeme si v hlavách srovnat, co chceme," řekl k posledním domácím zápasům. Litvínov teď čeká desetidenní reprezentační pauza, po které zbývá odehrát posledních deset zápasů základní části. Verva momentálně drží desátou příčku, zajišťující předkolo play-off, na jedenáctý Zlín má k dobru pět bodů. "Budeme mít větší klid na trénování. Musíme zapracovat hlavně na přesilovkách, kde nám to hodně vázne," uzavírá Jakub Petružálek.

Celý rozhovor s Jakubem Petružálkem: