V posledním utkání Litvínov dokázal zdolat poslední České Budějovice. O branky Severočechů se postarali Patrik Zdráhal, Uvis Balinskis, Tomáš Pospíšil a Viktor Hübl. Nyní Litvínov čeká další utkání s důležitým soupeřem, jelikož se Zlín nachází pouhé dvě příčky za Chemiky.

Berani v posledním duelu podlehli Liberci na samostatné nájezdy. Z posledních pěti duelů si připsali 6 bodů, stále se však nacházejí na nepostupových příčkách. Na Litvínov ztrácí zlínský celek 8 bodů.

Podali jsme solidní výkon, hlásil hlavní trenér Vladimír Országh

„Byl to pro nás velmi těžký zápas a máme hodně důležité tři body. Bojovné utkání, ve kterém nikdo nedal nikomu nic zadarmo. Podali jsme solidní výkon, ale závěr jsme si zbytečně zkomplikovali a musíme poděkovat našemu gólmanovi," zhodnotil slovenský lodivod po zápase v Českých Budějovicích.

Litvínov se ve druhé třetině dokázal dostat dvakrát do vedení, Motor však dokázal manko vždy dotáhnout. Rozdílový byl až vstup do třetí třetiny, kde zazářil Tomáš Pospíšil a gólem s nahrávkou rozhodl o zisku tří bodů. V závěru ještě hasil požár v podobě velkých šancí Motoru brankář Denis Godla.

Dvě čistá konta v letošní sezóně

Litvínovští hokejisté mají v letošním ročníku na kontě jednu zajímavou statistiku. Se Zlínem se utkali již dvakrát, ani jednou však Berani nedokázali skórovat a Denis Godla si tak připsal dva čisté štíty. Oba duely vyhrál Litvínov jednogólovým, resp. dvougólovým náskokem.

Z posledních deseti vzájemných utkání jsou na tom Severočeši také lépe, byť jen těsně. Od sezóny 2018/2019 dokázali zvítězit hned šestkrát, čtyřikrát se radovali hokejisté Zlína. Na domácím ledě dokázali Chemici zvítězit hned čtyřikrát z posledních pěti vzájemných utkání.

Zlín má druhý nejhorší útok Extraligy

Hokejisté Zlína neprožívají nejpovedenější sezónu a patří jim pouze třináctá příčka. Na kontě mají 72 vstřelených branek za 35 zápasů - hůře je na tom pouze Olomouc, jejíž hráči vstřelili o pět branek méně. Nejproduktivnějším hráčem Zlína je Antonín Honejsek (6+16), který je však na marodce kvůli poranění ramene. Druhým nejlépe bodujícím hráčem je Pavel Kubiš (7+8).

Ve druhém táboře je statistika kanadského bodování o poznání vyrovnanější. Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je nestárnoucí rekordman Viktor Hübl (7+14), v těsném závěsu ho však pronásledují Patrik Zdráhal (9+11), Tomáš Pospíšil s Františkem Lukešem (oba 8+11) a Richard Jarůšek (11+7).

Utkání začne v neděli v 15:30

Zápas Litvínova se Zlínem začne v neděli 24. ledna v 15:30. Ke sledování utkání bude možné využít tradiční streamovací platformy.