Berani už na Vervu v průběhu letošního ročníku narazili. V 10. kole museli zkousnout vysokou porážku 1:5, kdy chemici dokázali reagovat na Sedláčkův gól. Severočeši tehdy uštědřili zlínským tvrdou lekci z produktivity, když na góly sice vyhráli, ale z hlediska střel jasně zvítězil Zlín (29:46).

Blýská se na lepší časy?

Verva prožívá hororovou sezonu, z dosavadních 22 zápasů si připsala pouze šest výher. V úterý přišla ze severu Čech informace, že Jiří Šlégr rezignoval na post hlavního kouče. „Když se nedaří, tak mě to strašně trápí a hledám možnosti, jak z toho ven,“ řekl v rozhovoru pro klubový web bývalý obránce. „Trápí mě to dál a budu dělat dál maximum, aby se udělaly kroky, které přispějí k tomu, abychom se zvedli,“ podotkl rozhodně Šlégr.

Vedení týmu přebral Radim Skuhrovec, Jindřich Kotrla a Josef Beránek. Před nimi byla těžká mise, dát dohromady mužstvo a vybojovat body proti silným Karlovým Varům. To se nakonec podařilo, Verva do utkání vtrhla a díky Jarůškovi vedla už po třinácti vteřinách 1:0. Energie se nevzdala a Rohan srovnal účty. Chemici nechtěli dát svou kůži lacino, a tak do osudu utkání promluvila další posila, Tomáš Pavelka. Obránce tvrdou ranou zajistil černožlutým výhru.

Utkání se diametrálně odlišovalo od předešlých zápasů, Vervě vydržela aktivita po celou dobu zápasu. Nepřišel žádný zkrat ani výpadek. Třešničkou na dortu byla proměněná přesilová hra, což je velký posun vpřed. Proti energetikům zářil Samson Mahbod, jenž si připsal dva body za dvě asistence.

„Jsme strašně rádi za to, že se nám podařilo urvat vítězství,“ hodnotil utkání Radim Skuhrovec. „Myslím, že jsme vyhráli díky týmovému výkonu a bojovnosti,“ pochválil tým. „Z mého pohledu to kluci odmakali a celý tým šel za vítězstvím, které se nám podařilo uhájit až do konce,“ uzavřel jeden z prozatímních koučů.

Důležitou trefu si připsal také Richard Jarůšek, který je aktuálně nejproduktivnějším hráčem Vervy. „Týmu to vlilo krev do žil,“ komentoval úvodní trefu útočník. „Je to jen na nás, abychom to zvedli. Dnes jsme udělali první krok, nesmí to být pouhý záchvěv. Musíme bodovat i v pátek a v neděli,“ mířil svá slova především na herní výkyvy Vervy.

Severočeši si také prožili nepříjemnou zkušenost, když našli před svou šatnou krumpáč a lopatu. Byla to reakce litvínovského fanklubu na špatné výsledky. „Nesmíme žádný zápas vypustit, ale doufám, že dnes jsme jim udělali radost,“ řekl po úterní výhře Jarůšek.

Tabulku pravdy vede Richard Jarůšek, který má 5 plusových bodů. Dalším hráčem, který je v kladném poli je Martin Hanzl, ten posbíral 4 body. Z hlediska obránců vyčnívá Jiří Říha s jedním plusovým bodem.

Na opačném pólu se nachází František Lukeš a Jan Myšák. Prvně jmenovaný má u svého jména patnáctku, která je doplněna o znaménko mínus. Mladý talent má o jeden bod méně. V defenzivě nejvíce bodů „nasbíral“ Karel Kubát, ten je aktuálně mimo sestavu kvůli své výkonnosti.

Obrat a skalp mistra

Ševci podobně jako Verva nezažívají příliš dobrý start. Berani okupují dvanáctou příčku, což není nejlepší vizitka. Zlín se ale pomalu zvedá, to dokazují poslední výsledky. Ve 21. kole narazili Berani na silné Oceláře. Kdo čekal jednoznačný výsledek, spletl se. Hráči v modrých dresech bojovali až do samotného konce a připsali si výhru po samostatných nájezdech.

Přitom mohlo být rozhodnuto, protože Třinec šel zásluhou Stránského, Kovařčíka a Marcinka do vedení. Zlínský vzdor nastartoval Kubiš, kterého doplnil Ferenc. Ve třetím dějství střílel přesně Vrána. Dvoubrankové vedení hosty neodradilo a v pohodovém tempu se na Třinec opět dotáhli. Vyrovnání měl na svědomí Buchta s Fořtem.

Utkání šlo tedy do prodloužení, ve kterém se ani jeden mančaft neprosadil, tudíž se rozhodoval v samostatných nájezdech. V těch se nedařilo Petru Kváčovi, který pustil čtyři z pěti pokusů. Podobně byl na tom na druhé straně i Marek Čiliak, toho však před třetím nájezdem nahradil Daniel Huf. Riskantní tah trenérům nakonec vyšel a Zlín slavil výhru.

„Jeli jsme do Třince povzbuzeni posledními výsledky a věřili jsme, že při dobrém výkonu můžeme tady uhrát příznivý výsledek,“ prohlásil na počátku pozápasové konference Robert Svoboda. „Smekám před hráči, že utkání nezabalili za nepříznivého stavu,“ ocenil bojovnost svých svěřenců. „Minimálně bod jsme si zasloužili a po proměněných nájezdech bereme bod navíc, což je výborné,“ uzavřel optimisticky.
Hlavní postavou utkání byl obránce Jakub Ferenc, ten se prezentoval jednou brankou, dvěma asistencemi a proměněným nájezdem. „Věděli jsme, že se s nimi dá hrát, navíc pořád bylo před námi třicet minut do konce. Všechno se mohlo stát a nakonec i stalo,“ popsal průběh zápasu. „Led byl skvělý a na tom se nájezdy dělají o dost lépe,“ přidal pochvalu na adresu třineckých ledařů.

V plusech a mínusech vede tabulku Jakub Herman, který jich má na svém kontě devět. Stříbrná pozice patří Štěpánu Fryšarovi. Bronzový celkově a první mezi beky je Jakub Ferenc, u jeho jména se značí číslovka čtyři.

Nejvíce minusových bodů nasbíral Pavel Kubiš a Jiří Ondráček. Prvně zmíněný jich má dvanáct, jeho kolega z útoku o jeden méně. V obraně nasbíral pouhých šest minusových bodu Dalibor Řezníček.