Litvínovská forma je jako na houpačce. Vítězství střídá porážka a tak pořád dokola. Ve hře se Severočeši představili dva dny po sobě, nejprve na ledě Beranů ze Zlína, odkud si odvezli tři body za výhru 3:2. Zápas proti Dynamu Pardubice však nevyšel úplně podle představ. Do vedení poslal hosty v polovině utkání přesnou střelou Kuchař. O vyrovnání se v samotném úvodu třetí třetiny postaral Herčík, na jehož gól dokázal navázat vítězným gólem Burda.

"Myslím si, že oba týmy předvedly super výkon. Hrál se rychlý hokej a po první třetině jsme vedli. Měli jsme hodně šancí, ale špatně jsme podchytili začátek třetí třetiny. Než jsme se z toho dostali, tak jsme inkasovali druhý gól, který jsme se snažili vyrovnat. Soupeř měl ale ke konci více štěstí. Byl to dobrý zápas pro oba týmy," řekl bezprostředně po utkání trenér Tvrzník.

Nejvíce gólů i asistencí si v černožlutém dresu zatím dokázal na své konto připsat Dominik Brouček. Za osmadvacet zápasů vstřelil sedmnáct branek a na dalších 22 přihrál svým spoluhráčům. Na druhém místě je zřídka hrající Marek Slavík. Zasáhl do pouhých dvanácti střetnutí, ve kterých devětkrát rozvlnil síť a vyslal dvanáct gólových přihrávek.

Nejvíce času v brankovišti tráví David Čermák. Ten v průměru inkasuje 2,72 branky za zápas a udrží 91,75% všech střel.

Bruslaři ve svých posledních představeních dopadli podobně jako Litvínov. V Karlových Varech dokázali energetikům vstřelit pět branek a zvítězit 5:3. V následujícím utkání však na domácím ledě nestačili na kladenské Rytíře. Šatný držel čisté konto jen do poloviny první třetiny, kdy se od modré čáry prosadil Ticháček. Vyrovnat dokázal Haas, ale na jeho branku zareagoval Sojka. Po něm se za Kladno trefili ještě Chrenka s Hrabíkem a už to bylo 1:4. O snížení se postaral deset minut před koncem Hradec. I na jeho branku však Rytíři našli odpověď. Konkrétně Ullrych v přečíslení zakončil přesně a rozvlnil síť.

"Nejsme rádi, že jsme prohráli. Kladno bylo celý zápas lepším týmem a jeho hráči si zasloužili tři body. V první třetině jsme měli hodně šancí, které jsme nedali, a to zápas rozhodlo. My se teď musíme zaměřit na chyby, které jsme udělali a pokusit se vyhrát v Litvínově," burcoval po zápase svůj tým David Vrbata.

Mezi černozelenými se nejvíce daří Oskaru Haasovi. Jeho osmnáct branek a 24 asistencí ho vyšvihlo na čelo produktivity. Stříbrnou příčku mezi mladoboleslavskými obsadil Vojtěch Polák (14+23).

Oliver Šatný odchytal většinu zápasu, které v letošní sezoně Mladá Boleslav odehrála. Během svého působení mezi třemi tyčemi dostal průměrně 2,29 branky za zápas a za svá záda nepustil 90,83% soupeřových střel.