Po vyhraném derby přišel další kolaps

Hokejisté ze severu Čech v úterý zvládli Podkrušnohorské derby proti Karlovým Varům a přerušili dlouhou sérii porážek. Neméně důležitý duel sehrála černožlutá družina proti zlínským Beranům, tentokrát však bohužel bez tříbodového zisku. Pardubice v souběžně hraném klání porazily Plzeň a Litvínov se tak propadl na poslední příčku.

Chemici přitom do utkání proti Zlínu nevstoupili vůbec špatně, od desáté minuty ale prohrávali po brance Jakuba Ference. O rychlou odpověď se dvě minuty nato postaral šikovnou tečí Juraj Mikúš a smírný stav vydržel až do 56. minuty. Pak se ale trefil Štěpná Fryšara a zchladil litvínovské naděje na body. Definitivní pečeť na velmi cennou výhru Beranů dal v předposlední minutě Tomáš Fořt.

„V zápase jsme byli lepším týmem. Bohužel jsme ale neproměnili vyložené šance, které jsme si vytvořili. Kvůli tomu jsme utkání nedotáhli do vítězného konce,“ byl na tiskové konferenci stručný jeden z dočasných trenérů týmu Jindřich Kotrla.

Mužstvo tak nenavázalo na vítězství proti Energii a v závodě o záchranu zase trochu ztratilo. Na desáté Kladno černožlutým momentálně chybí sedm bodů, za Dynamem je drží jen horší skóre.

Nejproduktivnějším hráčem Vervy je Richard Jarůšek (8+8), druhý v kanadském bodování je Jakub Petružálek (5+11). V pátek dostal v brance podruhé za sebou prostor Jaroslav Janus.

Vítkovické strádání

Krizí si prochází i Ostravané, kteří poslední tříbodový úspěch oslavili 18. října. Mužstvo nevyhrálo už čtyřikrát v řadě, nutno podotknout, že mělo velmi těžký los. V posledním utkání proti Mladé Boleslavi Ridera nepochopitelně vybouchla a z tribun se během zápasu začal snášet čím dal tím častější pokřik „Petr ven!“.

Vítkovice měly přitom duel dobře rozehraný, ještě ve 26. minutě vedly 1:0. Pak ale přišel kolaps, který se zasloužil o vysokou porážku 3:7. Bruslaři o výhře rozhodli čtyřmi brankami v posledním dějství a ještě prohloubili vítkovickou mizérii.

„Vyjádřili nespokojenost, je to jejich právo. Samozřejmě, tohle je asi nejhorší chvilka, co jsem ve Vítkovicích zažil. Ale nyní do toho sám nehodím vidle, kapitán přece loď neopouští. Za mužstvem budu neustále stát,“ vyjádřil se poté trenér Jakub Petr.

Šanci na malý odpustek má šestačtyřicetiletý trenér a celý vítkovický kádr v neděli proti Litvínovu. Letošní první vzájemné střetnutí dopadlo lépe pro Slezany, kteří uhájili domácí led výsledkem 2:0. Podaří se jim přivézt tři body z dalekého severu?

Týmové bodování vede Roberts Bukarts (10+11), z obránců je na tom nejlépe Peter Trška (1+9). Jedničkou v brance je Miroslav Svoboda

Sestavy z posledních utkání

HC VERVA Litvínov: Janus (Honzík) – L. Doudera, Jánošík (A), Ščotka, Kudla, T. Pavelka, Baránek – F. Lukeš, V. Hübl (A), Petružálek – Jarůšek, M. Hanzl, Mahbod – Gerhát, Helt, Myšák – Trávníček, J. Mikúš, Kašpar (C) – Zygmunt

HC VÍTKOVICE RIDERA: Dolejš (Piták) – Výtisk (C), D. Krenželok, Trška, Bodák, Šidlík, Gregorc, Kvasnička – Dej, Lakatoš, Mallet – Roberts Bukarts, O. Roman (A), Razgals – Schleiss, Š. Stránský, P. Zdráhal (A) – Baláž, Werbik, Guman