Obránce Jakub Jeřábek se jednomu z trenérů Plzně a asistentovi kouče Vůjtka u národního týmu Jaroslavu Špačkovi vešel do nominace na utkání s Ruskem v reprezentační přestávce Tipsport extraligy v nejbližším týdnu.
Gólman Machovský byl mezi náhradníky, ale zdá se, že místo omluveného Saláka se do výběru posune.

Plzeň se aktuálně hřeje stále na třetím místě tabulky, má vcelku luxusní desetibodový náskok na přímou účast ve čtvrtfinále play off a již teď téměř jistotu "desítky".

Mladý forvard Kubalík často uštkne soupeře, nasbíral pěknou řádku kanadských bodů. Trefil se i v pátek a bude zdá se největší hrozbou i v neděli pro Vervu.
V pátek Škoda zdolala Olomouc po nájezdech 3:2 a se dvěma body ze zápasu mohla být nakonec vcelku spokojena.

Verva má Západočechům co oplácet, bodovala jen v prvním utkání ze tří.
V Plzni měl ale na podzim získaný bod hořkou příchuť vzhledem k průběžnému vedení už 3:0. Ani to však ke skalpování Indiánů nestačilo.
Poslední litvínovská výhra nad Plzní je tak už více než rok stará, má datum 25. ledna 2015 (4:1). Pak se již radoval jen protivník.

Litvínov v pátek v Brně exceloval, takový střelecký večer není každý den. A pro předposlední tým tabulky je ještě vzácnější.
V neděli to proti družině kouče Straky určitě bude o poznání pernější šichta. Ale další vylepšení pozice před přestávkou je lákavé...

Oporou HCVL proti Kometě byl gólman. Kdo ví, jaký by ještě byl další průběh zápasu, kdyby Michael Petrásek za stavu 4:0 nechytil několik šancí Komety.
Úspěšnost svých zásahů Petrásek rázem vytáhl na rovných 93 procent.

V utkání se výrazněji prosadila čtvrtá řada, které se herně daří už delší dobu. I další formace jí zdatně sekundovaly, mužstvo hrálo týmově, organizovaně. Ve druhé vozbě Hanzl poskočil na průběžný post nejproduktivnějšího hráče týmu s 28 body.
-------------------------------------------------------------
Mladý hráč HC Litvínov, brankář Patrik Spěšný, dostane před nedělním zápasem evropskou cenu "FLAME", která je určena mladému sportovci za mimořádně příkladný čin. Uděluje ji Evropské hnutí Fair Play.

Cenu bude předávat předsedkyně Českého klubu fair play Českého olympijského výboru paní Květa Pecková.

Patrik Spěšný byl v září 2014 před zápasem kontaktován protihráčem, aby pomohl ovlivnit zápas s Českými Budějovicemi, na který si právě onen hráč vsadil. Byl mu nabídnut i finanční podíl z výhry.

Patrik však nepřipustil, aby se o výsledku rozhodovalo jinak, než sportovním výkonem na hřišti. Proto o situaci informoval trenéra i vedení klubu a zápas byl odložen.