Tři týmy, Karlovy Vary, Hradec Králové a Mladou Boleslav. porazila Verva ve všech třech dosavadních zápasech. A s dvěma posledními se utká o tomto víkendu. Porazí je i počtvrté?

Se Středočechy v pátek doma, s Hradcem v neděli venku - v kole, ve kterém se bude hrát v dresech s Hlinkovou podobiznou v rámci akce Legenda pomáhá (viz článek).

Nikomu jinému nevstřelila Verva v letošním ročníku Tipsport extraligy víc než pět branek, jen Mladé Boleslavi v posledním vzájemném zápase 22. prosince (6:3).
Úspěšní byli žlutočerní i v září, kdy se radovali po prodloužení (4:3p) a v listopadu, kdy podruhé uspěli v základní hrací době (3:2).

V každém zápase se trefil někdo z bratrů Hanzlových. Za soupeře třikrát skóroval Musil, dvakrát Žejdl a Orsava.

Každý zápas s týmem okolo desáté příčky bolí a Boleslav je aktuálně jedenáctá, ovšem pouhý bodík za desátým Zlínem. Na jeho ledě vedla v neděli ještě v závěru utkání 3:2, nakonec ale brala jen bod za porážku v prodloužení. Předtím však dvakrát zvítězila a o body se jistě tuhým způsobem popere i v pátek na Hlinkově stadiónu.

„Jsou to dobří bruslaři, hrají stylem nastřelit puk a jít po soupeři. Musíme se na to připravit, už jsme s tím na tréninku začali,“ vzhlíží k utkání obránce Tomáš Pavelka.
„Zbývá devět zápasů, pořad je ve hře ještě 27 bodů. Je o co hrát a hlavně doma bychom chtěli sbírat body.“

Na soupisce týmu trenéra Výborného je i brankář Tomás Halász, který se na podzim ucházel o místo v kádru Vervy. Při onom posledním „půltuctovém“ zápase v závěru roku střídal už ve 4. minutě za stavu 0:2 kolegu Lukáše. Od bývalých spoluhráčů poté dostal čtyři góly.
V posledních zápasech Boleslavi dostal důvěru v brance Američan s kanadským pasem Maxwell.

HCVL si pomohl v boji „šestku“ výhrou v Chomutově a fanoušci mohou přemítat, zda bude k přímému postupu do čtvrtfinále stačit vyhrávat doma (5x 3 = 15 bodů, celkově 87).

Před utkáním klub popřeje Viktoru Hüblovi, který nastoupí k 1000. utkání v extralize (součet za Litvínov, Slavii a České Budějovice). Zároveň půjde o jeho sedmistý zápas za Litvínov v nejvyšší soutěži. Přijďte a přidejte se se svým potleskem!