Chemici po prohře proti Slavii (2:5) dokázali zabrat a na domácím ledě si poradili s třineckými Oceláři. Do brzkého vedení se však dostali hosté, když Hlávka dopravil puk za Herkommerova záda. Ještě před sirénou ale přišlo vyrovnání! V přesilové hře se z dorážky trefil Minařík. Druhá třetina také začala bleskovým gólem, když síť litvínovské svatyně rozvlnil Hrůzek. Vyrovnání přišlo znovu až ke konci dějství. V oslabení se k puku dostal nejproduktivnější hráč Litvínova Brouček, který dobře mířenou střelou překonal Klimka.

Ve třetí třetině jsme se branky nedočkali, a tak na řadu přišlo prodloužení. I přes šance na obou stranách hřiště se znovu rozezněla siréna, která tentokrát oznamovala přesun do samostatných nájezdů. V první sérii se netrefil ani jeden z hráčů, zato v té druhé se trefili Hrůzek i Šprynar. Třetí pokus Litvínova také skončil brankou po Krockerově povedené kličce. O vyrovnání se v dalším nájezdu postaral Pryzbyla. Po třech neproměněných nájezdech v řadě se prosadil Kadár, jehož branka byla právě tou vítěznou.

Dominik Brouček je i nadále tou nejvýraznější tváří v bodování mezi svými spoluhráči. Jednatřicet bodů nastřádal během jednadvaceti zápasů za dvanáct branek a devatenáct úspěšných přihrávek. Na druhém místě se nachází Marek Slavík. Litvínovský forward vstřelil devět branek, ke kterým přidal dvanáct asistencí. Nejvíce prostoru v brankovišti stále dostává David Čermák. Průměrně zastaví 92,15% střel soupeřů a za jeho záda se dostane 2,39 gólů za zápas.

Bílí Tygři Liberec se v nadstavbě poprvé představí doma, protože zatím hráli na ledě Chomutova (4:2), Karlových Varů (3:7) a naposledy v Praze proti Spartě. Vstup do utkání měli lepší domácí. Krátce po nevyužité přesilovce se prosadil Theimer. Toto jméno se na listině střelců objevilo i podruhé. Sparta tentokrát v přesilovce nezaváhala a Theimer slavil druhou branku. Jestli jste si mysleli, že je to od sparťanského útočníka vše, tak jste se mýlili. V rychlé akci minutu před koncem třetiny totiž zkompletoval hattrick.

Ve druhé periodě se začaly dít věci! V přesilové hře se parádní střelou od modré čáry postaral o snížení Böhm. Krátce po něm využil chyby obránců Křiž a vedení Sparty viselo na vlásku. Ve třetí části učinil libereckému dotahování přítrž Adamec a bylo to znovu o dvě branky. V téže minutě bylo Tygrům nabídnuto trestné střílení. Toho se chopil Hujer, který prudkou ranou překonal brankáře. Liberec si závěrečný tlak zkomplikoval zbytečným faulem, po němž branka nepadla. Netrvalo to však dlouho a pojistku pro Spartu vystřelil Straka.

Kanadské bodování v libereckých řadách ovládá s 32 body Tomáš Trunda. Soupeřovi brankáře překonal celkem dvanáctkrát a k tomu ještě nahrál na dalších dvacet úspěšných tref. O deset bodů méně má druhý Jakub Hujer. Z jeho hole padlo jedenáct branek, k nimž přidal stejný počet přihrávek. Bílí Tygři pravidelně protáčí všechny tři brankáře, kteří se nacházejí na jejich soupisce. Nejčastěji se však mezi tři tyče podíval Daniel Král. Úspěšnost zákroků drží na 90,32% a průměrně inkasuje 3,37 branky za zápas.