Situace začíná být kritická

Uplynulý víkend se chemikům z výsledkového ani herního hlediska nepovedl. V pátek byl tým pouze stínem mužstva, které minulou neděli trápilo pražskou Spartu a kvůli třem rychle obdrženým brankám nakonec podlehl Mladé Boleslavi 2:5. Lehký úkol družinu kapitána Kašpara nečekal ani v neděli, kdy zamířila do východočeské metropole - Hradce Králové.

Utkání začalo poměrně vyrovnaně, ve 12. minutě se ale nenápadným nahozením od modré prosadil Radek Pilař. Na jeho trefu navázal už šest vteřin po startu druhé periody kapitán Radek Smoleňák a těsně po polovině zápasu už hosté ztráceli čtyři branky. Dva góly chemiků v podání Františka Lukeše a Viktora Hübla už na vývoji duelu nic nezměnily, nezvládnutý závěr se navíc přičinil o skóre 2:6.

Na pozápasovou tiskovou konferenci tentokrát dorazil hlavní trenér Jiří Šlégr. „Věděli jsme, že soupeř prohrál několik zápasů v řadě, ale chtěli jsme se soustředit jenom na náš výkon a vycházet z defenzívy. Bohužel jsme obdrželi blbou branku na 1:0, kdy náš útočník puk nešťastně tečoval,“ řekl bývalý litvínovský zadák na úvod.

„Do poslední třetiny jsme šli s tím, že odsud odjedeme alespoň se vztyčenou hlavou, kluci se o to snažili poprat. Dali jsme na 4:2, tlačili jsme, měli přesilovou hru, ve které jsme mohli skórovat, ale bohužel se tak nestalo,“ doplnil Šlégr.

Severočeši si připsali pátou porážku za sebou a mají stejný počet bodů jako poslední Pardubice. Po Karlových Varech jede mužstvo do Zlína a v neděli na domácím ledě přivítá Vítkovice.

Litvínovskému bodování vévodí Richard Jarůšek (7+8), na druhém místě je Jakub Petružálek (5+10). Branku v utkání s Hradcem střežil David Honzík.

Energie dál udivuje extraligu

Tým z lázeňského města se po pomalejším startu do listopadového programu rozjel, v posledních dvou kláních rozstřílel Brno a Třinec. Vary právě před Kometou drží šestou příčku, která zaručuje přímý postup do play off.

Do nedělního zápasu šli jako favorité hráči Třince, veškeré predikce ale narušil Petr Koblasa, jenž v 11. minutě otevřel skóre. Oceláři sice bleskově odpověděli zásahem Jana Zahradnička, to však z jejich strany bylo vše. Hosté debutujícímu brankáři Malíkovi nasázeli dalších pět branek a ze Slezska si odvezli důležité tři body. Dvakrát se trefil útočník Tomáš Vondráček, brankář Filip Novotný zapsal 32 zákroků.

„Připravovali jsme se na soupeře, který má teď velkou formu a který měl výborné výsledky v předchozích utkáních. Byli jsme rádi, jak jsme vstoupili do utkání. Zhruba prvních devět deset minut jsme si dokázali vytvořit několik gólových šancí a škoda, že jsme jich nevyužili víc. Dali jsme jednu branku, na kterou domácí hodně rychle odpověděli a druhá polovina úvodní třetiny byla asi naše nejslabší pasáž,“ vyjádřil se po utkání kouč Tomáš Mariška.

Klíčem k dalšímu vysokému vítězství podle něj byla povedená prostřední část hry. „Druhou třetinu jsme odehráli opravdu parádně, dobře jsme se pohybovali, hráli jsme týmově a obětavě. K tomu přišly některé výborné individuální akce, po kterých jsme vstřelili rozhodující branky,“ zmínil lodivod zelenobílých.

Nejproduktivnějším hráčem Varů je Tomáš Rachůnek (8+15), z obránců se daří Petru Šenkeříkovi (3+13). Jedničkou v brance je Filip Novotný, záda mu kryje mladý Jan Bednář

Sestavy z posledních utkání

HC VERVA Litvínov: Honzík (Janus) – Jánošík (A), L. Doudera, Baránek, Ščotka, Kudla, T. Pavelka – Mahbod, V. Hübl (A), F. Lukeš – Petružálek, M. Hanzl, Jarůšek – Myšák, J. Mikúš, Kašpar (C) – Válek, Gerhát, Trávníček – Zygmunt

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný (Bednář) – Stříteský, Šenkeřík, Plutnar, Graňák (A), Eminger, M. Rohan, D. Mikyska – Flek, Gríger, T. Rachůnek (A) – O. Beránek, T. Mikúš, V. Polák – T. Kubalík, Raška I, Kohout – Vondráček, Skuhravý (C), Koblasa