Únava a rotace sestavy

Kvůli vynucené pauze na začátku Generali Česká Cupu, kdy Litvínov neodehrál první dvě utkání v řádném termínu, se vedení nově vzniklého poháru rozhodlo přeložit dohrávky doprostřed měsíce. To však znamená, že na hokejisty v černožlutých dresech čekají tři zápasy během tří dnů. První z nich se již odehrál na stadionu Ivana Hlinky, kde Litvínov těsně podlehl na nájezdy libereckým Bílým tygrům 3:4.

Další dva zápasy jsou na programu ve středu od 17:30 opět na domácí ploše, druhý zápas se odehraje na ledě bruslařského klubu ve čtvrtek v 17:00. Náročný program, který je typický pro zámořskou NHL, ale v českých zemích poněkud neobvyklý, si jisté vyžádá několik změn v sestavě. Volno v již zmíněném zápase s Libercem dostali například Jan Ščotka, Lukáš Válek, mladí hráči Přemysl Svoboda s Martinem Havelkou, či brankář Denis Godla.

Již po prvním zápase s Libercem zmínil únavu obránců trenér Vladimír Országh: „Výrazně se na nás podepsala únava našich obránců, kteří odehráli zatím všechny zápasy, ale zvládli to.“

Dobré výkony s Libercem znamenaly přiblížení se k postupu

Slovenský trenér také vyjádřil spokojenost s výkonem i ve druhém zápase s Libercem, kde Litvínov přišel o vyšší bodový zisk až po samostatných nájezdech. „Odehráli jsme solidní zápas proti těžkému soupeři. Remíza je zasloužená, soupeř nás předčil v nájezdech a bere body navíc. Rozhodně jsme odehráli lepší zápas v porovnání se zápasem v Liberci,chválil své svěřence.

Zároveň také připustil možné změny, jelikož Generali Česká Cup slouží hlavně k přípravě na novou sezónu: „Příprava nám ukazuje spoustu věcí. Zbývá nám ještě měsíc, máme čas na ozkoušení nových věcí, nových pozic hráčů, jelikož hrajeme ještě několik zápasů,“ doplnil Vladimír Országh po domácím utkání s Libercem.

Při momentálním pohledu na tabulku skupiny B jsou věci víceméně jednoznačné. Na špici si hájí své místo Karlovy Vary se ziskem deseti bodů v pěti zápasech, Litvínov je druhý se sedmi body za čtyři zápasy. Třetí Liberec má stejný sedmibodový zisk jako Verva, nicméně Bílí tygři mají o zápas navíc. Mladá Boleslav je momentálně poslední se ziskem tří bodů ze čtyř zápasů.

První utkání s Mladou Boleslaví začíná již ve středu od 17 hodin na Zimním stadionu Ivana Hlinky. Aby měl Litvínov šanci na postup do další fáze, musí z následujícího dvojzápasu získat alespoň tři body.