Litvínov se turnaje zúčastní podruhé za sebou. Celkově zde v létě bude hrát za poslední roky již potřetí.

Poprvé se klání ještě na starém zimáku v Drážďanech (se sítěmi nad mantinely místo tvrzených skel) účastnil už před devíti lety. Turnaj se jmenoval "Königs Hof Four Points Cup".

Hrálo se každý s každým od 15. do 17. srpna 2006 a kromě tehdejšího HC Chemopetrol přijeli ještě norimberští „Ice Tigers“ a „Lišky“ z Duisburgu. Nechyběli samozřejmě ani domácí Dresdner Eislöwen.

Litvínov obsadil druhé místo. Na úvod podlehl Norimberku 3:5, i když v průběhu utkání vedl už 3:1. Pak ale s pomocí pěti kanadských bodů Roberta Reichela (1+4) vysoko zdolal Duisburg 7:3. Na závěr i přes svojí kombinovanou sestavu porazil Drážďany 4:2.

Loni se žlutočerné barvy do Drážďan vrátily a znovu skončily těsně před piedestalem.
Turnaj byl opět čtyřčlenný, ale o jedno utkání pro každého účastníka zkrácený. Hrálo se už ne každý s každým, nýbrž „pavoukem“, a to ve dnech 23. a 24. srpna 2014.

V semifinále Litvínov porazil účastníka DEL „Grizly Adams“ z Wolfsburgu 4:3 brankami Jurčíka, Hübla, Piroše a Jánského.
Ve finále pak podlehl celkovému (trochu překvapivému) vítězi, domácímu celku 3:4. Vítězný gól vstřelil ve 44. minutě Rus Dmitrijev. Za Vervu byli úspěšní Hanzl, Jánský a Majdan. Chytal Lukáš Horák, přihlíželo 1002 diváků.

Loňskou finálovou dvojici letos doplňují opět tým z Wolfsburgu a s ním známý berlínský celek Eisbären.
Turnaj nese název: „Internationalen Turnier der Dresdner Eislöwen.“

Ještě před hlavní sezónou dovolených přinášíme znovu podrobný rozpis turnaje pro ty z vás, co stejně jako loni plánují návštěvu některého utkání. Rozpis turnaje jsme tentokrát ponechali v originále, i pro naše německé fandy:

Samstag, 15. August:
16.00 Uhr: Wolfsburg – Litvinov
19.30 Uhr: Eislöwen – Eisbären
Sonntag, 16. August:
14.00 Uhr: Spiel um Platz 3
17.30 Uhr: Finale

Pár zajímavostí na závěr.
Během srpna odehraje Litvínov již své jubilejní 450. mezinárodní utkání v klubové historii. Dosud jich má na kontě 446.

Prvním bylo utkání s reprezentací Rumunska (2:7) dne 7. prosince 1955.

Z těch nejpozoruhodnějších či nejexotičtějších jmenujme zápasy:
- na daleké Aljašce s místními Anchorage "Aces“ z AHL na nový rok v roce 1995 (s výsledky 8:4 a 5:4sn), v rámci zájezdu týmu do Kanady a USA
- duely se sovětskou „sbornou“ SSSR, v roce 1961 v Moskvě (1:15) a „odvetu“ 25. prosince 1962 v Litvínově (1:9).

Se šestnácti zápasy někdejšího litvínovského B-mužstva v 60. letech minulého století se hokejový Litvínov představil k dnešnímu dni mezinárodně již 462x...