A-tým 08.06.2015
Autor: Redakce

Na turnaj v Drážďanech (rozpis)

Po startu ve 2. ročníku Champions Hockey Leaugue bude druhou nejvýznamnější mezinárodní prověrkou Vervy před novou sezónou 2015/2016 start na turnaji v Drážďanech.
Litvínov se turnaje zúčastní podruhé za sebou. Celkově zde v létě bude hrát za poslední roky již potřetí.

Poprvé se klání ještě na starém zimáku v Drážďanech (se sítěmi nad mantinely místo tvrzených skel) účastnil už před devíti lety. Turnaj se jmenoval "Königs Hof Four Points Cup". 

Hrálo se každý s každým od 15. do 17. srpna 2006 a kromě tehdejšího HC Chemopetrol přijeli ještě norimberští „Ice Tigers“ a „Lišky“ z Duisburgu. Nechyběli samozřejmě ani domácí Dresdner Eislöwen.

Litvínov obsadil druhé místo. Na úvod podlehl Norimberku 3:5, i když v průběhu utkání vedl už 3:1. Pak ale s pomocí pěti kanadských bodů Roberta Reichela (1+4) vysoko zdolal Duisburg 7:3. Na závěr i přes svojí kombinovanou sestavu porazil Drážďany 4:2.

Loni se žlutočerné barvy do Drážďan vrátily a znovu skončily těsně před piedestalem.
Turnaj byl opět čtyřčlenný, ale o jedno utkání pro každého účastníka zkrácený. Hrálo se už ne každý s každým, nýbrž „pavoukem“, a to ve dnech 23. a 24. srpna 2014.

V semifinále Litvínov porazil účastníka DEL „Grizly Adams“ z Wolfsburgu 4:3 brankami Jurčíka, Hübla, Piroše a Jánského.
Ve finále pak podlehl celkovému (trochu překvapivému) vítězi, domácímu celku 3:4. Vítězný gól vstřelil ve 44. minutě Rus Dmitrijev. Za Vervu byli úspěšní Hanzl, Jánský a Majdan. Chytal Lukáš Horák, přihlíželo 1002 diváků.

Loňskou finálovou dvojici letos doplňují opět tým z Wolfsburgu a s ním známý berlínský celek Eisbären.
Turnaj nese název: „Internationalen Turnier der Dresdner Eislöwen.“

Ještě před hlavní sezónou dovolených přinášíme znovu podrobný rozpis turnaje pro ty z vás, co stejně jako loni plánují návštěvu některého utkání. Rozpis turnaje jsme tentokrát ponechali v originále, i pro naše německé fandy:

Samstag, 15. August:
16.00 Uhr: Wolfsburg – Litvinov
19.30 Uhr: Eislöwen – Eisbären
Sonntag, 16. August:
14.00 Uhr: Spiel um Platz 3
17.30 Uhr: Finale

Pár zajímavostí na závěr.
Během srpna odehraje Litvínov již své jubilejní 450. mezinárodní utkání v klubové historii. Dosud jich má na kontě 446.

Prvním bylo utkání s reprezentací Rumunska (2:7) dne 7. prosince 1955.

Z těch nejpozoruhodnějších či nejexotičtějších jmenujme zápasy:
- na daleké Aljašce s místními Anchorage "Aces“ z AHL na nový rok v roce 1995 (s výsledky 8:4 a 5:4sn), v rámci zájezdu týmu do Kanady a USA
- duely se sovětskou „sbornou“ SSSR, v roce 1961 v Moskvě (1:15) a „odvetu“ 25. prosince 1962 v Litvínově (1:9).

Se šestnácti zápasy někdejšího litvínovského B-mužstva v 60. letech minulého století se hokejový Litvínov představil k dnešnímu dni mezinárodně již 462x...

Fotogalerie

Žáci dnes

SEDMIČKA: Litvínov nadělovala Kladnu, zároveň schytal debakl od Mostu

Do dalších bojů se vrhli severočeští sedmáci, kteří chtěli dát vale předešlým prohrám. Třízápasovou mizérii přerušili rozhodným vítězstvím nad Kladnem. Další oslavy se však nekonaly, jelikož v 8. kole padli Severočeši s nedalekým Mostem.
Více >
Mládež před 2 dny

Martin Ručinský zahájil nový hokejový turnaj pro mládež 
Sev.en Hockey Cup

Litvínov, 20. října 2019 – Když zjistíš, že v tom máš hokej, uspořádej turnaj! Takové heslo stálo u zrození Sev.en Hockey Cupu, nové soutěže pro mládežnické oddíly hokejových klubů z regionů, kde působí energetická společnost Sev.en Energy: HC Litvínov, HC Dynamo Pardubice, PSG Berani Zlín a HC Rytíři Kladno.
Více >
Zápasy - Junioři před 3 dny

Doma znovu vítězně, junioři přetlačili Motor 2:1 po prodloužení

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka si dnes na domácím ledě připsala další dva body za výhru proti českobudějovickému Motoru. Jako první sice šli do vedení hosté, chemici však ještě během první třetiny srovnali díky Adamu Šubrtovi. Rozhodující branku pak až v nastaveném čase vsítil David Jindra.
Více >