Sparta se před sezónou přestěhovala k zápasům ze svého tradičního sídla, holešovické sportovní haly, do O2 arény. Fanoušci to zrovna nekvitovali. Arénu zatím na utkání TELH zaplnili v průměru na utkání 5601 diváky.

Jejich mužstvo se po 12. kole vyšvihlo do čela tabulky. V neděli smázlo Chomutov třemi góly v první třetině, celkově pak výsledkem 4:0.

Mužstvo táhne produktivita mladého tak trochu enfant terrible týmu, 20-letého Martina Réwaye. Předstihl v kanadském bodování i Verváka Viktora Hübla, nasbíral už 15 kanadských bodů (5+10).

Hübl má po korekci statistik zápasu s Olomoucí 13 zápisů (12+1) a kraluje střelcům.
Jak dlouho se dá udržet průměr jedné vstřelené branky na zápas?
Obdivuhodný výkon. I kdyby klesl v dalším průběhu základní části na 0,5 branky na utkání, dosáhl by první litvínovský centr mety 32 branek.

Sparta bodovala v posledních pěti zápasech. Má odehráno o utkání víc, předehrávala již i duel 17. kola s Karlovými Vary (1:2sn). Energie je zatím jejich noční můrou, porazila je navzdory svému postavení v tabulce i doma (6:3).

HCVL zažil první povedený víkend, dobyl v něm pěti ze šesti možných bodů. Drží se tak v kontaktu s týmy v první desítce tabulky.
Nahoru se šplhá obtížně! Poslední zápasy však ukázaly cestu.

"Trenéři si v týdnu sedli s každou lajnou zvlášť, řekli jsme si, co bychom měli hrát. Poslední utkání už byla z naší strany taková, jako v minulé sezóně," těšilo kromě první zaznamenané branky v letošní Tipsport extralize (v Lize mistrů zaznamenal už tři) Františka Lukeše.

Pálil v zápase i těch předchozích často, gólu ze hry se sice opět nedočkal, ale přesto pak v nájezdech rozhodl. Rozhýbal gólmana Konráda, olomoucký objev ze Slovenska, a poslal mu kotouč po ledě mezi betony. "Branka by mi mohla pomoci," věřil.

"Na zápas se Spartou se nějak speciálně připravovat nebudeme, to ani není možné. Jen se ještě rozhodneme, zda budeme hrát se šesti nebo se sedmi obránci," přiblížil kouč Radim Rulík.
Těšilo ho, jak si vedl při své premiéře junior Tomáš Kučera. "Nezmatkoval, jak se to někdy klukům při premiéře stává, navíc s námi předtím ani netrénoval. Vedl si dobře."

"Zápas na Spartě? Každý, kdo tam hrál, touží Spartu porazit," vzhlíží k úternímu zápasu brankář Jaroslav Janus, který v minulém ročníku nejvyšší soutěže v klubu působil.

"Nehráli jsme ještě extraligu v úterý, v tom je to trochu jiné. V pondělí bude asi lehčí trénink a budeme se snažit co nejlépe připravit na zápas. Věřím, že navážeme na naše předchozí utkání a odstraníme ještě další chyby," uvedl první gólman Vervy.

Na Moravu se žlutočerní vydají ke třídennímu tripu už ve čtvrtek po dopoledním tréninku v Litvínově. Přespí v Ostravě, v pátek zde odehrají od 17 hodin zápas s Vítkovicemi, znovu přespí a přesunou se do Zlína, kde bude trénovat v sobotu odpoledne. V neděli se hraje ve Zlíně od 15:30 hodin, poté se mužstvo vydá domů.