První duel po reprezentační přestávce odehraje Litvínov doma proti Zlínu. V čase adventním můžete zareagovat na klubovou výzvu a přinést do hlediště 20-30 centimetrové plyšové hračky. Klub je předá tam, kde udělají radost.
Dále před utkáním předají hráči šek dětskému domovu na Hoře Svaté Kateřiny s částkou, kterou mezi sebou sami vybrali. Poté bude následovat minuta ticha k uctění památky Václava Havla.

K hození plyšáků na led budou diváci vyzváni hlasatelem, pravděpodobně ihned po skončení první třetiny.

Před vánoci pojede Verva ještě 22. prosince do Mladé Boleslavi, kam fanoušci vypravují autobus.
Ve starém roce 2011 jsou celkem na programu ještě čtyři kola. Po Zlínu a Boleslavi a po vánočních svátcích si Litvínov střihne předsilvestrovský dvojzápas:
28. prosince přivítá doma úřadujícího mistra z Třince a o den později zamíří do Kladna. Klub souhlasil s přeložením zápasu o jeden den na 29. 12. z 30. 12., uvidíte ho na stanici Nova Sport. Utkání bylo televizí vybíráno z rozpisu kola s ohledem na menší cestování a náš klub byl osloven a dotázán, zda by souhlasil.

Verva letos Zlín ještě neporazila. Doma podlehla v září za jeden bod (1:2sn), přesto po tomto pátém utkání v soutěži ještě vedla tabulku.
Venku pak v listopadu v televizním utkání nebodovala (2:3).
Oba zápasy byly vyrovnané a vyrovnaný boj, ve kterém bude každá branka rozhodovat. Pokud Litvínov i tentokrát udrží defenzívu na maximálně dvou inkasovaných brankách, je právě Zlín jedním z mála soupeřů, který i v takovém utkání dokáže bodovat.
Černožluté čeká těžký oříšek, ovšem sebevědomí získali v posledních deseti duelech doma dost: nebodovali v jediném!

Dlouholetého parťáka konstruktivní zlínské opory Lešky Jaroslava Balaštíka pustili letos Moravané do Mladé Boleslavi, tým však doplnil hokejista ostřílený mnoha roky v NHL i v reprezentaci: Petr Čajánek. Skóroval zatím jen třikrát, častěji branky připravuje. Leška bodování klubu opět kraluje (6+17).

Zlínský systém nového domácího hlavního kouče Rostislava Vlacha funguje, týmu patří šestá příčka a těší se ze čtnáctibodového náskoku na play off.

Jak proti žlutomodrým uspějí černožlutí?

Klub prodloužil zkoušku útočníka Petera Nylandera, který s mužstvem poprvé trénoval ve středu, o dva extraligové zápasy, v úterý proti Zlínu a ve čtvrtek v Mladé Boleslavi. Zatím je úterní start švédského hráče s otazníkem, v pátek odletěl kvůli nutným věcem na otočku domů, v neděli se vrátil, ale z pondělního tréninku se musel omluvit kvůli teplotě. Pokud se do úterý stihne vyřídit a potvrdit jeho transferkarta a zároveň bude hráč schopný nastoupit, prožije v úterý v dresu Vervy premiéru.

Doplňujeme: Peter Nylander dnes s týmem trénoval a měl by nastoupit! Registrace se hráči dnes vyřizuje, snad se vše stihne...

I z důvodu těchto otazníků se sestava na zápas bude upřesňovat až v den utkání. V první formaci by měl Lukeše opět zaskakovat Gerhát, z obránců jsou zatím k zápasu určeni Stříteský, Kubát, Jareš, Gula, Černošek, Brejčák, Skuhrovec a Kousalík. Druhý útok trénoval v pondělí ve složení Majdan, Hanzl, Trávníček, ve třetím byli tradičně Martinové (Frolík, Hujsa, Jenáček), ve čtvrtém Bojer, Rindoš a Maxa, který je po operaci zatím s otazníkem. Zařazení Nylandera by samozřejmě způsobilo buď jedno nebo více přeskupení sestavy.

"Čeká nás těžký duel, i když Zlínu budou chybět juniorští reprezentanti Kašík, Zámorský a střelec Holík. Tým dobře brání střední pásmo a pokrývá prostor okolo branky," řekl nám trenér Jiří Kučera. "Musíme se snažit střílet z každé pozice a také neztrácet puky ve středním pásmu, abychom soupeře nepouštěli do jeho nebezpečných brejků. Důležité je hrát důrazně, ale bez faulů," dodal.

Zlínu budou chybět také útočníci Melenovský, který už zápas 32. kola odehrál v dresu Karlových Varů, a Vlach, který má zlomený prst na ruce.

Přijďte v úterý na poslední domácí litvínovský zápas před vánoci!