A-tým 29.03.2018
Autor: Redakce

Na Velký pátek na Kladno!

Hokejové žlutočerné Velikonoce: v pátek na Kladně (18:00), v neděli na Vysočině proti Dukle (16:00), v úterý, den po svátcích, doma odveta s Duklou (17:30)! O devět drahocenných bodů se utká Verva během pouhých pěti dnů.
Čtyři roky uplynuly od posledního mistrovského zápasu Litvínova s Kladnem, dvou dlouholetých extraligových bašt.
Ta první nesestoupila z extraligy od svého postupu v roce 1959 nikdy, ta druhá, včetně prvního sestupu ještě v 50. letech, celkem pětkrát. Naposledy před čtyřmi lety.

V roce 2002 se právě Kladno a Litvínov utkaly v památném duelu posledního 52. kola o 13. místo a vyhnutí se baráži. Litvínovu stačila na Kladně remíza. Po gólu při kladenské power play vyhrál 2:1. Kladno následně v baráži s Libercem sestoupilo.

Vzájemná bilance mistrovských zápasů čítá už 196 duelů. 82x vyhrál Litvínov, 90x Kladno, šestinásobný mistr. 24x se hrálo nerozhodně.

Rytíři v úterý nevstoupili do baráže rytířsky, v Jihlavě nevstřelili ani gól. O to větší úsilí jistě budou chtít vložit do prvního domácího duelu. Třeba pod heslem: Rytíři Kladno, nedávají body snadno.
Podobně Karlovy Vary chtějí doma usilovat o první barážové body proti Dukle Jihlava.

Ze současného žlutočerného kádru oblékal kladenský dres ještě v minulé sezóně útočník Peter Jánský. Za rok zde odehrál 54 utkání s bilancí 22+16.

Tůma a Kloz, nejproduktivnější Kladeňáci v letošním play off WSM ligy, se dobře znají z Ústí nad Labem s litvínovským brankářem Michaelem Petráskem.

V základní části této sezóny druhé nejvyšší soutěže obsadilo Kladno třetí místo. Ve čtvrtfinále play off pak zdolalo Prostějov 4:2 na zápasy a v semifinále favorizované České Budějovice 4:1.

Jaromír Jágr má letos na kontě v modrobílém dresu 15 zápasů a čtyři gólové přihrávky ze základní části. Zranění po zákroku havířovského Sikory mu zatím nedovolilo víc. Kdy začne bilanci rozmnožovat?

Verva vstoupila do baráže dobrým výkonem a tříbodovým vítězstvím na karlovarskou Energií. Jasná zpráva, že jeho potvrzení na venkovním ledě by hodně pomohlo... S týmem se připravují i útočník Gerhát a obránce Hunkes.

Ropáci on Tour mají vyprodané dva autobusy na obě víkendová utkání.

(Foto: Peter Jánský na archivním snímku z utkání s Kladnem)
Zápasy - Junioři včera

Neúspěšný výjezd do hlavního města, junioři prohráli se Spartou 3:5

P r a h a - Černožlutá juniorka si dnešním zápasem zřejmě zavřela dveře do vyřazovací části DHL Superpoháru. Sparta dala chemikům lekci z produktivity, po celou dobu vedla a nakonec zaslouženě zvítězila. Po čtvrté porážce z posledních pěti klání tak litvínovská naděje na postup existuje už jen v teoretické rovině.
Více >
Zápasy - Dorost včera

Nejtěsnější možný výsledek! Dorost podlehl Vítkovicím 0:1

L i t v í n o v - Typicky fotbalovým výsledkem dopadl dnešní zápas dorostu proti Vítkovicím. O vítězi rozhodl v první třetině z přesilové hry Vřeský. Litvínovu se nepovedlo využít ani jednu z pěti přesilových her, které mu vítkovičtí darovali. Na obou stranách předvedli skvělý výkon brankáři.
Více >
Žáci včera

DEVÍTKA: Další demolice Ústí a první klopýtnutí

Litvínovská devátá třída se pomalu blíží k závěru své skupiny a my vám po dalších dvou zápasech přinášíme mládežnický přehled. Černožlutí si minulý týden jasně poradili s ústeckým Slovanem, tento víkend ale přišla první porážka na půdě Kladna. Nutno podotknout, že chemici jsou stále s velkým náskokem na čele tabulky.
Více >
×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
HC Energie Karlovy Vary