Husarský kousek se povedl plzeňským Indiánům: za jediný den získali v extralize šest mistrovských bodů. A právě druhý celek tabulky bude v pátek na Tři krále na západě Čech prvním novoročním soupeřem litvínovské Vervy. Tu by měl v zápase vzhledem k marodce posílit i ústecký útočník Marek Laš. ...

HC Plzeň 1929 byly v úterý přičteny tři body za kontumační výhru 30. prosince v Třinci, když zápas samotný prohrál 0:3. Ale neoprávněný start třineckého juniora Pavlíka vedl řídící orgán k verdiktu, který změnil výsledek na 5:0 pro Plzeň.
A týž den večer modrobílí před 5 832 diváky pokořili pražskou Spartu 5:2. O další tři body snížili její náskok na čele tabulky.

Vzájemné zápasy ročníku 2011/2012 zatím nevyznívají pro Vervu špatně. Po porážce 1:2 v Plzni soupeře doma deklasovala 8:2. Šlo o dosud nejvyšší výhru sezóny.

Jak litvínovský hlavní kouč Jiří Kučera, tak asistent trenéra Viktor Lukeš mají s Plzní hodně společného, strávili tam část aktivní kariéry. Jiří Kučera Západočechy v extralize v prvním desetiletí tohoto století i trénoval a v úterý viděl soupeře v zápase na vlastní oči.

Pod Jelínkovým trenérským vedením ze střídačky a Strakovým hráčským vedením na ledě prožívá držitel Prezidentského poháru pro nejlepší celek základní části z roku 2010 znovu povedenou dlouhodobou část sezóny.
Tu minulou zkomplikoval klubu bodový odečet kvůli neoprávněným startům hráčů. Do play off je jejich stíhací jízda nakonec dovedla, v předkole však fakticky nejlepší tým základní části vyřadil právě náš celek poměrem 3:1 na zápasy. Postaral se tak o velké překvapení.
Ve vyřazovací části se Plzni nedařilo ani ve zmiňovaném roce 2010, kde hned v prvním kole nestačila na Liberec.

V posledním zápase proti Spartě nastoupila Plzeň v sestavě: Svoboda - Vykoukal, Hanzlík, St. Pierre, Kaberle, Marušák, Kinrade, Růžička - Vostřák, Straka (17. - 20. Heřman), Vlasák - Duda, Kovář, Pletka - Dvořák, Havlíček, Andrašovský - Stránský, Pitule, Johnson.

Černožlutý Litvínov posílil naposledy útočník Černý, modrobílou Plzeň zase obránce Modrý... Vrací se ze zámoří až v pátek.
Mužstvo jede do Plzně povzbudit autobus fanoušků.

Na litvínovské marodce byli i ve čtvrtek Lukeš, Bojer, Hübl a Hujsa. Trest v pátek vyprší Ručinskému.
Gula s Rindošem (a s Martinkou a Kafanem, který vstřelil branku)  ve středu pomohli Litoměřicím k výhře v Havlíčkově Brodě 2:1.
K zápasu nám trenér Jiří Kučera řekl: "Musíme si dát pozor na začátek zápasu, Plzeň je schopná v úvodu vstřelit i dva-tři góly. Chtěli bysme hrát jednoduše a nedopouštět se chyb, abychom nemuseli faulovat. Přesilovky má soupeř výborné."
Podle dnešní dohody s Ústím pojede do Plzně i útočník Marek Laš (narozen 24. 1. 1987). V minulém ročníku 1. HL zaznamenal v Třebíči ve 43 zápasech 20 kanadských bodů (10 + 10), letos měl bilanci v Třebíči 28 zápasů, 3+12 a v Ústí 7 utkání, 1+0. Měl by se představit ve čtvrté formaci s juniory Jurčíkem a Smolkou, kteří se včera trefili do sítě Komety Brno v utkání prvního s druhým v extralize juniorů (5:2 pro Litvínov).
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Litvínovský kapitán, který naposledy nastoupil k utkání 9. prosince proti Brnu, prožije v neděli prakticky po měsíci obnovenou premiéru.
Pokladna se vstupenkami na nedělní atraktivní severočeské derby s Libercem se v Litvínově otvírá v sobotu ráno.
Lístky budou poprvé o pětikorunu dražší jak jsme informovali v závěru minulého roku, v souvislosti s celostátní změnou sazby DPH.
Více zde: http://www.hokej-litvinov.cz/aktuality/5373.zvyseni-dph-zvyseni-vstupneho-na-telh-od-1-ledna-2012/

Kdo bude úspěšnější ve střetu dvou někdejších spoluhráčů z litvínovského dorostu, kapitán Vervy Martin Ručinský nebo kapitán Bílých Tygrů Petr Nedvěd?
A kdo bude spokojenější po zápase?
Zkrotí Verva šelmy zpod Ještědu?