Plzeň přijede oproti minulé sezóně s novou brankářskou dvojicí, Mazance a Svobodu nahradili Mensator a Machovský.

Loni ji Litvínov porazil poprvé až ve čtvrtém zápase a ještě až na nájezdy.
Do vyřazovací série šel přesto se slušnou šancí, modrobílým v závěru základní části trochu docházel dech. Ale mladý gólman Mazanec se proti svému někdejšímu kolegovi Pavlu Francouzovi vypnul k velmi dobrým výkonům a i když měl Litvínov dva mečboly a v sedmém zápase ještě po dvou třetinách vedl, z postupu se nakonec radovali Indiáni.
V semifinále pak vyřadili Slavii a ve finále přemohli Zlín, i když museli k sedmému zápasu na jeho led.

Letos zatím tři výhry a jediná porážka v Praze se Spartou, to je úvod hodný mistra.
V neděli Škoda přestřílela třinecké Oceláře 43:27, přesto nakonec musela usilovat o výhru až v nájezdech. Zvládla je, ten rozhodující zapsali Kratěnovi.

Litvínov by rád navázal na víkendové dvoubodové výhry. Do sestavy se vrátil Martin Ručinský a poprvé naskočil i Richard Rapáč. V
sestavě by ke změnám dojít nemělo, k dispozici bude šest obránců a tucet útočníků.

Vytěžovanost jednotlivých hráčů? Vede obránce Jiří Zeman, napočítali mu ve čtyřech utkáních rovných 95 minut na ledě. V celé soutěži jej to řadí na čtvrté místo.
Z útočníků má zatím nejvyšší "icetime" Viktor Hübl, 73:10 min.
František Lukeš už se s třemi vstřelenými góly blíží čelu tabulky extraligových kanonýrů.

V pátek zamíří Verva po dlouhých letech k prvnímu mistrovskému zápasu do Hradce Králové. Střetne se zde s přestěhovaným Mountfieldem.
V neděli máte šanci vidět HCVL znovu doma, od 17:30 hodin proti třineckým Ocelářům.
To už vstoupí první čtvrtina do své druhé poloviny.